Pieszy bez odblasków potrącony przez samochód - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy bez odblasków potrącony przez samochód

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i pieszego. Pieszy idąc drogą powiatową późnym wieczorem prowadził rower i został potrącony przez kierowcę Opla. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych i szedł niewłaściwą stroną jezdni. Za brak odblasków i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

We wtorek (07.09.2021r.) po godzinie 20-ej na drodze powiatowej nr 1255N na trasie Gródki - Płośnica na terenie gminy Płośnica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pieszego. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że drogą tą szedł prowadząc rower 75-latek, który nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Za nim, w tym samym kierunku, poruszał się samochód osobowy marki Opel Corsa. Kierujący autem 18-latek, nie zauważył nieoświetlonego pieszego, poruszającego się niewłaściwą stroną jedni i otarł go. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń. Pieszego za popełnione wykroczenia drogowe policjanci ukarali mandatem.

Apelujemy do wszystkich osób poruszających się jednośladami czy też pieszo, aby zadbali o to, by być widocznym na drodze. Jednoślady zawsze powinny być wyposażone w wymagane przepisami oświetlenie, a pieszych obowiązuje posiadanie elementu odblaskowego w obszarze niezabudowanym po zmroku. Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli kierowcom pojazdów dostrzec odpowiednio wcześnie tych właśnie uczestników ruchu drogowego, co zapewne przyczyni się do uniknięcia wielu tragedii.

Odblaski stanowią ważny  element wyposażenia niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przyczyniają się do zwiększenia ich widoczności, a tym samym wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

(jn/kh)

Powrót na górę strony