Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Uroczyste podpisanie porozumienia dotyczące utworzenia klasy o profilu policyjnym

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. M. Zaruskiego w Węgorzewie jako pierwsza szkoła w powiecie będzie miała klasę o profilu policyjnym. W ramach zorganizowanych przez szkołę dni otwartych, obyło się uroczyste podpisanie porozumienia przez komendanta insp. Kazimierza Surowiec oraz dyrektora szkoły.

Po raz pierwszy w powiecie węgorzewskim zostanie utworzona klasa o profilu policyjnym. Wczoraj w ramach dni otwartych  w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Węgorzewie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia współpracy w zakresie utworzenia klasy profilowanej. Dokumenty podpisali Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie  insp. Kazimierz Surowiec oraz   Dyrektor Szkoły Pan Waldemar Czapski. Założeniem stron porozumienia było stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klasy mundurowej zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz posiąść niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem.

Po uroczystym podpisaniu porozumienie odbył się pokaz musztry i użycie siły policyjnej wobec awanturujących się osób. Rolę policjantów i awanturników odegrali uczniowie szkoły. W kolejnej części spotkania policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy, który wykorzystują w codziennej pracy. Przygotowane stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród młodzieży jak i nauczycieli.  Ponadto wszyscy chętni mogli dowiedzieć się na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji.

Zainteresowanym rozdawano ulotki z informacjami, jakie trzeba spełniać warunki, aby zostać policjantem.

Powrót na górę strony