Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant po raz drugi wystąpił na igrzyskach olimpijskich

Po raz drugi olsztyńscy policjanci mieli swojego reprezentanta w narodowej kadrze olimpijskiej. Tak jak na poprzednie igrzyska do Rio de Janeiro, tak i w tym roku do Tokio poleciał judoka st. sierż. Maciej Sarnacki z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Służbę w Policji Maciej Sarnacki rozpoczął w 2012 roku i kontynuuje ją w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Od wielu lat bierze udział w międzynarodowych turniejach judo, rozgrywanych na różnych kontynentach. 34-letni sportowiec to medalista mistrzostw Europy z 2016 r. oraz wielokrotny mistrz Polski. Zbierając punkty potrzebne do kwalifikacji, łączy treningi ze służbą w Policji.

Jak sam wielokrotnie podkreślał, nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie ze strony przełożonych wszystkich szczebli, którym jest bardzo wdzięczny. Policjant judoka zawsze stara się godnie reprezentować swój kraj na arenie światowej i promować w ten sposób dobry wizerunek polskiej Policji. Już sam udział w igrzyskach olimpijskich jest dla każdego sportowca wielkim sukcesem i wydarzeniem. Olsztyński policjant na igrzyska pojechał po raz drugi.

Występując w kategorii powyżej 100 kilogramów podczas Olimpiady w Rio de Janeiro rywalizację zakończył w II rundzie po walce z reprezentantem Izraela. W tym roku w Tokio, po dramatycznej walce w 1/16 finału musiał uznać wyższość reprezentanta Azerbejdżanu.

Poniższe nagranie zawiera fragment wypowiedzi policjanta judoki przed kamerą. Nagranie zostało zrealizowane przez redakcję TVP Sport w Tokio podczas igrzysk, a jego fragment udostępniony Policji. Całość wywiadu z policjantem zostanie opublikowana na antenie i stronach TVP Sport.

 

Film Fragment wypowiedzi Macieja Sarnackiego przed kamerą TVP Sport

Opis filmu: Fragment wypowiedzi Macieja Sarnackiego przed kamerą TVP Sport

Pobierz plik Fragment wypowiedzi Macieja Sarnackiego przed kamerą TVP Sport (format mp4 - rozmiar 22.31 MB)

 

(tm)

Powrót na górę strony