Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny rajd rowerowy wzdłuż granic Warmii i Mazur

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Do rajdu na kolejnych etapach mogą przyłączyć się pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy Policji.

Pomysł tego rajdu zrodził się kilkanaście miesięcy temu i po raz pierwszy wystartował przy okazji obchodów Święta Policji w 2020 roku. Wtedy rajd wzdłuż granic województwa warmińsko-mazurskiego odbył się w dniach 24-27 lipca i w tym czasie siedmiu rowerzystów, do których na trasie rajdu dołączali kolejni (zarówno policjanci, jak i cywile), odwiedzając wszystkie powiaty Warmii i Mazur i zbierając fundusze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki hojności darczyńców zebrano 13 tysięcy złotych, które Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Sławomir Koniuszy przekazali na konto Fundacji.

Powodzenie tamtej akcji spowodowało, że w tym roku również przy okazji obchodów Święta Policji wystartuje II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur, wspierający dzieci i wdowy po poległych policjantach.

Organizacje rajdu wspiera m.in. Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie oraz sponsorzy. „II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur Wspierający Dzieci i Wdowy Po Poległych Policjantach” zaplanowany został na dni 23-26 lipca 2021 roku. Rowerzyści wystartują w piątek (23.07.2021) o godz. 9:00 sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Partyzantów 6/8 w Olsztynie. Meta rajdu znajdzie się w tym samym miejscu w poniedziałek (26.07.2021) około godz. 18:00. Kolejny raz pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy Policji uczczą Święto Policji przemierzając ponad 800 kilometrową trasę granicami Warmii i Mazur w cztery dni, odwiedzając wszystkie powiaty regionu! Impreza ma charakter otwarty, co oznacza, że w każdym momencie na trasie mogą dołączyć inni rowerzyści, chcący wesprzeć to przedsięwzięcie. Stałą ekipę rajdu stanowi 14 osób.

Uczestnicy chcą w ten sposób uczcić pamięć po poległych funkcjonariuszach oraz uzmysłowić innym ludziom, że służba w Policji wymaga wiele poświęceń, w tym narażenia swojego życia i zdrowia w celu ratowania innych ludzi. Czasami Policjanci płacą najwyższą cenę, utraty życia i zdrowia.

Tym bardziej nie można pozostać obojętnym wobec najbliższych poległych policjantów, którzy stracili tatę, mamę, męża czy żonę. W trakcie rajdu zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na Warmii i Mazurach opieką fundacji objęte jest 14 rodzin.

W tym roku dodatkową atrakcją jest aukcja internetowa, na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne 2020 roku, które otrzymaliśmy od organizatora imprezy. Zebrane podczas licytacji pieniądze również wesprą Fundację Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Zainteresowanych wzięciem udziału w licytacji zachęcamy do odwiedzenia strony https://allegro.pl/charytatywni/fundacjapolicja/cele/pomoc-wdowom-i-dzieciom-osieroconym-przez-policjantow-poleglych-na-sluzbie.

Trasa rajdu według planu będzie wiodła przez powiaty:
23 lipca – olsztyński, mrągowski, piski, ełcki
24 lipca – ełcki, olecki, gołdapski, węgorzewski, bartoszycki
25 lipca – bartoszycki, braniewski, elbląski, iławski, nowomiejski
26 lipca – nowomiejski, działdowski, nidzicki, szczycieński, olsztyński

Avanti! Start rajdu

Rajd wystartował zgodine z planem, a sygnał do jego rozpoczęcia dali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie poinsp. Sławomir Koniuszy, którzy oprócz tego, że wsparli uczestników rajdu dobrym słowem, to również dołożyli się do zbiórki na rzecz Fundacji. Pierwszy etap rajdu, rozpoczęty w Olsztynie, swój koniec będzie miał w Ełku.

 

 • Uczestnicy rajdu przed budynkiem KWP w Olsztynie
  Uczestnicy rajdu przed budynkiem KWP w Olsztynie
 • Uczestnicy rajdu przed budynkiem KWP w Olsztynie
  Uczestnicy rajdu przed budynkiem KWP w Olsztynie
 • Uczestnicy rajdu oraz I Zastępca KWP w Olsztynie i Przewodniczący WM NSZZP
  Uczestnicy rajdu oraz I Zastępca KWP w Olsztynie i Przewodniczący WM NSZZP
 • Uczestnicy rajdu na trasie
  Uczestnicy rajdu na trasie
 • Uczestnicy rajdu na trasie
  Uczestnicy rajdu na trasie
 • Uczestnicy rajdu na trasie
  Uczestnicy rajdu na trasie

KPP w Mrągowie

 • Uczestnicy rajdu pod budynkiem KPP w Mrągowie
  Uczestnicy rajdu pod budynkiem KPP w Mrągowie

 

(tm)

 

Powrót na górę strony