III Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie

Podczas zawodów Susz Triathlon 2021 odbyły się III Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 IM o zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 469 zawodników, w tym 18 policjantów. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk, drugie miejsce wywalczył sierż. szt. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, natomiast trzecie miejsce na podium zajął mł. asp. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Susz Triathlon jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę polskiego triathlonu. W niedzielę (04.07.2021) w trakcie zawodów Susz Triathlon 2019 odbyły się także III Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 IronMan. Była to trzecia edycja zawodów triathlonowych kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji, jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji.

W zmaganiach na tym dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu udział wzięło 469  zawodników w tym 18 policjantów. Po trudnej i zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z Oddziałów Prewencji Policji, który ukończył zawody z  czasem 04:26:56. Drugie miejsce wywalczył  sierż. szt.  Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, z czasem 04:28:25, natomiast trzecie miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął mł. asp. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który ten dystans pokonał z czasem  04:54:37.

W rywalizacji nie zabrakło również kobiet. W kategorii open, wśród policjantek pierwsze miejsce zajęła Szpocińska Sylwia z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście, która ukończyła zawody z czasem 05:41:24. Drugie miejsce wywalczyła Jędruch Katarzyna z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie, która dystans pokonała w czasie 06:40:24.

Warto podkreślić, że mistrzostwa te dla zawodników były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze, a mimo to dobre humory i zapał ich nie opuszczały, a cała organizacja zawodów spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.