Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło miejscowości Wietrzychowo. 47-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Audi poniósł śmierć na miejscu.

W czwartek (10.06.2021r.) około godz. 6:30 w pobliżu miejscowości Wietrzychowo (gm. Nidzica) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, pociąg osobowy relacji Działdowo-Olsztyn zderzył się z samochodem osobowym marki Audi. Kierujący autem, 47-letni mieszkaniec gm. Nidzica poniósł śmierć na miejscu. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynika, że mężczyzna jechał sam, maszynista był trzeźwy i żadna z osób podróżujących pociągiem nie poniosła obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.

Chwila nieuwagi, pośpiech mogą doprowadzić do tragedii. Obserwujmy drogę i jej otoczenie oraz przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Znak „STOP” ustawiony przed przejazdem kolejowym oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania pojazdu. Dopiero wówczas, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża, możemy jechać dalej.

 • Miejsce zdarzenia
  Miejsce zdarzenia
 • Miejsce zdarzenia
  Miejsce zdarzenia
 • Miejsce zdarzenia
  Miejsce zdarzenia
 • Miejsce zdarzenia
  Miejsce zdarzenia

(ap/kh)

Powrót na górę strony