Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla dwóch mieszkańców gminy Iłowo-Osada

Dwóch mieszkańców gminy Iłowo-Osada najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi. Dwaj bracia w wieku 26 i 24 lat są podejrzani o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 58-letniej mieszkanki Iłowa-Osady. Wobec podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

W poniedziałek (07.06.2021r.) około godziny 11.00 do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pobicia. Zdarzenie miało miejsce w Iłowie-Osadzie. Prowadzący na miejscu zdarzenia czynności policjanci wydziału kryminalnego potwierdzili, że doszło do pobicia miejscowej 58-latki, która posiadała liczne urazy ciała. W stanie nieprzytomności została zabrana przez załogę pogotowia do szpitala w Działdowie, a następnie przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie.W toku podjętych działań, działdowscy kryminalni zatrzymali do tej sprawy dwóch mieszkańców gminy Iłowo-Osada, w wieku 24 i 26 lat. Mężczyźni są podejrzani o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 58-letniej mieszkanki Iłowa-Osady w wyniku pobicia.
W środę (09.06.2021r.) Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec zatrzymanych braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanych przekazano funkcjonariuszom służby więziennej. Mężczyźni będą oczekiwać na wyrok siedząc za kratkami. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku pobicia, sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(jn/kh)

Powrót na górę strony