Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Dozór dla 57-letniego sprawcy przemocy domowej

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca gminy Pozezdrze, który od 3 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowana kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad bliskimi. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Kilka dni temu węgorzewscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej. Jak się okazało mężczyzna od  3 lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.  57-latek będąc pod działaniem alkoholu awanturował się, wyzywał kobietę, kopał po ciele, wyganiał z domu  i groził jej  pozbawieniem życia. W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowana kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków policjanci przedstawili 57-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony