Tymczasowy areszt wobec 43-letniego recydywisty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt wobec 43-letniego recydywisty

Węgorzewscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilka przestępstwa. 43-latek odpowie za zmuszenie do określonego zachowania, zniszczenie pojazdu oraz narażenie innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W związku z tym, że 43-latek działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

We wtorek (08.06.2021) węgorzewscy kryminalni doprowadzili do prokuratury 43-latka, którego zatrzymali kilka dni wcześniej. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kilku przestępstw m.in. zmuszenia do określonego zachowania, zniszczenia pojazdu oraz narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do popełnienia czynów miało dojść w okresie od kwietnia do początku czerwca 2021 roku.

Kryminalni  skrupulatnie zajęli się wyjaśnianiem wszystkich zaistniałych zdarzeń i na podstawie zebranych dowodów przedstawili mężczyźnie zarzuty.  Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec 43-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mieszkaniec Węgorzewa w przeszłości był już karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, dlatego za  popełnione czyny  odpowiadać będzie w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary.

(gm/tm)

Powrót na górę strony