Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Wypadki drogowe z udziałem pieszych

Policjanci z Ełku wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w jednej z pobliskich miejscowości. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy a także z zeznań świadków wynikało, że 15-letni chłopak rzucił się pod nadjeżdżający samochód. Z drobnymi obrażeniami nastolatek został przewieziony do szpitala. „Pecha” miał kierowca uczestniczący w zdarzeniu, gdyż badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil.

Ełk

Wczoraj około godziny 21.00  policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w jednej z miejscowości w powiecie ełckim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy a także z zeznań świadków wynikało, że 15-letni chłopak rzucił się pod nadjeżdżający samochód. Kierowca zaraz po całym zajściu odjechał z miejsca zdarzenia.  Chłopak doznał ogólnych potłuczeń i trafił do szpitala. Policjanci po rozpytaniu świadków szybko ustalili właściciela auta. 36-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie promil alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Działdowo

Do zdarzenia drogowego z udziałem dziecka doszło również w piątek około godziny 16:00 w miejscowości Burkat. 7-letni chłopiec został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki VW. Z uwagi na doznane obrażenia, został on przetransportowany helikopterem do szpitala w Olsztynie. Kierującemu autem nic się nie stało. Na miejscu oprócz służb ratunkowych i policjantów ruchu drogowego, czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. Trwają czynności mające ustalić i wyjaśnić wszystkie szczegóły tego nieszczęśliwego wypadku.

Elbląg

Do potracenia pieszych doszło także w piątek około godziny 23.00 w Elblągu na ulicy Hetmańskiej. Jadący audi 21-latek potracił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie osoby. 39-latek ze złamanym obojczykiem a także 38-latka z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala. W tym przypadku kierowca był trzeźwy.

Pisz

Natomiast w sobotę około godziny 2.00 doszło do wypadku drogowego na ulicach Orzysza. Zdarzenie miało miejsce  na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Rynek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący bmw, 23-letni mieszkaniec Orzysza, wjeżdżał na skrzyżowanie od strony ulicy Wojska Polskiego. Najwyraźniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego  pojazdu marki Volvo na skutek czego doszło do zderzenia obu aut. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Był to pasażer bmw, który uskarżał się na ból oka. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Piszu. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu bmw  za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.  Funkcjonariusze prowadzą  dalsze czynności mające na celu  ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Powrót na górę strony