Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, w tym z grupy speed, działają w trosce o bezpieczeństwo na drogach

Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Tylko w ciągu jednego dnia 9 kierowców musiało pożegnać się swoim prawem jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Giżycko

Brakiem wyobraźni wykazał się 24-latek z powiatu kętrzyńskiego, który w poniedziałek (07.06.2021r.) tuż po godzinie 12:00 pędził samochodem marki Citroen w terenie zabudowanym przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Kierowca został zatrzymany w m. Konopki Wielkie gm. Miłki. Mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy, został również ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.

Olsztyn

Tylko jednego dnia (07.06.2021) policjanci na ulicach Olsztyna zatrzymali 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-letni kierujący osobowym saabem, który na al. Warszawskiej jechał z prędkością 111 km/h, w miejscu obowiązującego ograniczenia do 50 km/h. Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenia stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez surowych mandatów i punktów karnych.

(ich/aj/kh)

Powrót na górę strony