Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Odpowie za kradzież biżuterii i posiadania narkotyków

Za kradzież biżuterii wartej ponad 3,5 tyś. złotych odpowie Łukasz S. Zatrzymany przez policjantów 32-latek ukradł biżuterię w jednym z morąskich sklepów. Po kilku miesiącach został rozpoznany. W trakcie zatrzymania mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów co do swej tożsamości. Powód - był poszukiwany. Funkcjonariusze przy 32-latku dodatkowo znaleźli zawiniątko z amfetaminą. Jak się okazało, nie był to pierwszy konflikt Łukasza S. z prawem. Był już karany za podobne przestępstwa.

Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu. Policjanci zostali powiadomieni przez jednego z właścicieli sklepu jubilerskiego o kradzieży biżuterii wartej ponad 3,5 tyś. złotych. Funkcjonariusze pracując nad sprawą przesłuchiwali świadków zdarzenia, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, zbierali dowody. Wszystkie osoby, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Tak było też wczoraj. Gdy jedna z osób przekazał policjantom informację, że zauważyła osobę podobną do rysopisu sprawcy kradzieży. Kilka minut później policjanci zatrzymali mężczyznę na dworcu. W trakcie interwencji  mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów, co do swej tożsamości. Po ustaleniu dokładnych danych osobą tą okazał się Łukasz S. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u 32-latka zawiniątko z amfetaminą. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, nie był to pierwszy konflikt Łukasza S. z prawem. Był już karany za podobne przestępstwa.

Dziś 32-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa Łukaszowi S. może grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony