Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierująca volvo potrąciła pieszą na przejściu dla pieszych

Policjanci z drogówki pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem pieszego, do którego doszło w Giżycku. W wyniku potrącenia 68-letnia kobieta doznała urazu głowy i została przetransportowana do szpitala.

W środę (02.06.2021r.) około godz: 9:30 policjanci giżyckiej drogówki udali się na miejsce  zdarzenia drogowego, do którego doszło w Giżycku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-latka kierująca volvo nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 68-letnia kobieta doznała urazu głowy i została przetransportowana do szpitala, gdzie została na obserwacji. Jak relacjonowała sama kierująca, wyjechała z ulicy podporządkowanej, oślepiło ją słońce i nie zauważyła pieszej na przejściu.

Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązują przepisy prawne, a w tym zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejo nie przejść dla pieszych.

(ich/kh)

Powrót na górę strony