Weekend na drogach Warmii i Mazur - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Warmii i Mazur

W trakcie minionego weekendu (28-30.05.2021) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 10 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 11 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 138 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 44 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W niedzielę (30.05.2021r.) do dyżurnego komendy powiatowej policji w Działdowie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu kierowania pojazdem przez nietrzeźwego kierowcę. Na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Kisiny w gminie Działdowo patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego wskazanym pojazdem marki Audi A4. To 24-latek z powiatu makowskiego. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Podczas policyjnej kontroli wydmuchał 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Również w tym dniu policjanci ruchu drogowego zatrzymali na terenie gminy Działdowo dwóch kierujących pojazdami marki Opel Corsa i Fordem Focus. Przyczyną obu kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszali się kierujący ww. pojazdami. W pierwszym przypadku kierujący Oplem, 50-latek z Działdowa, jechał z prędkością 102km/h w terenie z ograniczeniem prędkości 50km/h. Z kolei kierujący Fordem, 39-letni mieszkaniec Warszawy przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym. Wobec obu mężczyzn zostaną skierowane wnioski do właściwych miejscowo starostów, którzy wydadzą decyzję o zakazie kierowania przez nich pojazdami przez najbliższe 3 miesiące.

W sobotę (29.05.2021r.) policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Działdowie. Według policyjnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki Opel, 58-latek z Lubawy, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu samochodem dostawczym marki VW, 54-letniemu działdowianinowi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Elbląg

Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zdarzenia doszło przy ul. Browarnej w Elblągu. Tam jeden ze świadków zatrzymał 26-latka, który kierował skuterem. Gdy policjanci zbadali go alkotestem okazało się, że ma on w organizmie 1,68 promila alkoholu. Inny kierujący zatrzymany do kontroli drogowej przy ul. Agrykola kierował vw passatem. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 0,64 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami obowiązujący do lutego 2022 roku. Teraz za niestosowanie się do orzeczenia sądu może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ełk

Weekend na drogach powiatu ełckiego przyniósł kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Niedźwiedzkie, po tym, jak wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej. Ponadto okazało się, że 21-letni kierowca, mimo swojego młodego wieku, już ma zakaz kierowania pojazdami. W samochodzie z nietrzeźwym kierowcą jechały dwie kobiety. Jedna z nich podróżowała w bagażniku, bo samochód miał tylko dwa fotele z przodu i był zarejestrowany do przewozu dwóch osób.

Inny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. Z ustaleń wynika, że kierującemu peugeotem na jednej z ulic Ełku zgasł samochód. Miał problem z ponownym uruchomieniem auta, dlatego widzące to osoby zaoferowały się, żeby pomóc mu zepchnąć pojazd z jezdni. Wtedy jednego z mężczyzn zaniepokoiło zachowanie kierowcy, ponieważ nie mógł się on wysłowić i miał problemy z równowagą. Dlatego ma miejsce zostali wezwani policjanci. Faktycznie, potwierdziło się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Sam kierowca potwierdził, że pił przed jazdą piwo, ale wydawało mu się, że jest trzeźwy.

Nieodpowiedzialnością wykazał się także 36-latek, którego policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 16. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Czwarty z zatrzymanych podczas weekend nietrzeźwych kierowców miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jechał swoim fordem w sobotnie popołudnie po Ełku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i konsekwencje finansowe.

Giżycko

W sobotę (29.05.2021r.) doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 63 w m. Kąp z udziałem trzech aut. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowcy zmierzali w kierunku Giżycka. Na wysokości m. Kąp kierujący skodą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go mitsubishi, w wyniku czego uderzył w jego tył, a ten z kolei w momencie odrzucenia uderzył w tył toyoty. Kierowcy byli trzeźwi. Do szpitala została przetransportowana 34-letnia pasażerka mitsubishi z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na czas prowadzenia czynności droga była całkowicie zablokowana.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego siedmiu kierujących, którzy postanowili prowadzić auta i rowery będąc w stanie nietrzeźwości. Trzech nietrzeźwych rowerzystów do kontroli drogowej zostało zatrzymanych w m. Bystry gm. Giżycko. Fani jednośladów nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych postanowili wsiąść na rower z promilami. Mieli od 1 do 2 promili alkoholu. Jazdę zakończyli mandatem, a rowery przekazali trzeźwym osobom. Czwarty z rowerzystów, rekordzista tego weekendu swoją jazdę z promilami na rowerze zakończył w szpitalu. Jak ustalili policjanci 37-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, w miejscowości Kozin gm. Giżycko nie zapanował nad jednośladem i przewrócił się na jezdnie, w wyniku czego doznał obrażeń głowy. Także brakiem wyobraźni wykazało się trzech kierowców aut osobowych, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości kierowców, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu, a trzeci miał ponad 1 promil alkoholu. Kierowcy stracili już prawo jazdy, teraz odpowiedzą za jazdę po alkoholu.

Iława

Każdego dnia mundurowi interweniują w sprawie nietrzeźwych kierujących oraz tych którzy nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przepisów prawa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci po zgłoszeniu przez świadka w piątek (28.05.2021r.) kilka minut po 17:00. Zgłaszający oświadczył, że na stacji benzynowej pracownicy próbują zatrzymać kierującego citroenem, który prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Przypuszczenia świadków okazały się słuszne. 53 – latek przyjechał na staję paliw samochodem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w Nowej Wsi kilka minut po północy, również po zgłoszeniu przez świadka. W trakcie czynności okazało się, że 38 – latek kierował audi mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę (29.05.2021r.) po godz.17:00 do oficera iławskiej policji zadzwonił kierujący, który oświadczył, że do Iławy jedzie bmw. Dodał, że kierowca prowadzi pojazd w sposób niebezpieczny. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Jak ustali funkcjonariusze mężczyzna miał problem z utrzymaniem pojazdu na jednym pasie jezdni, ponieważ kierował samochodem mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzn ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Natomiast po 21:00 w Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Tymczasem w Zalewie kilka minut przed północą mundurowi zatrzymali 20 – latka kierującego rowerem. Okazało się, że mężczyzna jechał jednośladem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez zatrzymanego, a policjanci zwolnili 20 – latka po wykonaniu z nim czynności.
W niedzielę (30.05.2021r.) w Kisielicach funkcjoanriusze zatrzymali 46 – latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kierował oplem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kętrzyn

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.05.2021r.) ok. godz. 16.00 w miejscowości Martiany gm. Kętrzyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra jadąc drogą gminną nie zachował ostrożności przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod nadjeżdżający pociąg relacji Białystok- Gdynia Główna. W wyniku tego zdarzenia 21-letni kierowca oraz dwóch pasażerów w wieku 23  i 43 lat zginęli na miejscu. Czwarta osoba z tego auta 11-letni chłopiec był reanimowany na miejscu i zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości maszynisty potwierdziło, że był trzeźwy. Pociągiem podróżowało 55 pasażerów i obsługa pociągu na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Lidzbark Warmiński

W niedzielę (30.05.2021r.) około godziny 21:40 orneccy policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego w Ornecie. Podczas kontroli wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu potwierdziło przypuszczenia. Urządzenie wskazało prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności okazało się, że 27- letni mieszkaniec gminy Orneta posiada trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim. W niedługim czasie usłyszy zarzuty i  będzie się  tłumaczyć za swoje zachowanie przed sądem.

Mrągowo

W niedzielę (30.05.2021r.) około godziny 7.30 policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę mitsubishi poruszającego się krajową szesnastką w miejscowości Prawdowo. Kierowca jechał z prędkością 97 km/h przy obowiązującej prędkości 50 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że to nie jedyne przewinienie tego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i tym samym popełnił również przestępstwo.

Kolejny kierowca, który nadmiernie przekroczył prędkość w terenie zbudowanym został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 10.00. Kierowca jeepa pędził ulicą Olsztyńską w Sorkwitach z prędkością 102 km/h. Za to wykroczenie mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz zapłacił 500 złotych mandatu.

Tego samego dnia po godzinie 18.00 oficer dyżurny otrzymał informację od zaniepokojonego uczestnika ruchu drogowego, że krajową 16 w okolicach Sorkwit od prawej do lewej strony jedzie kierowca czerwonego opla. - wszystko wskazuje , że może być nietrzeźwy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali opisane auto w Nowych Bagienicach. Podczas interwencji potwierdzili przypuszczenie osoby zgłaszającej interwencję. Mieszkaniec Biskupca miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nidzica

W piątek (28.05.2021r.) około godz.18:00 policjanci nidzickiej drogówki zatrzymali po policyjnym pościgu nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Opel. 19-latek chcąc uniknąć kontroli drogowej zignorował świetlne i dźwiękowe polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, niestety zamiast się zatrzymać – zaczął uciekać. W rezultacie jego wysiłek okazał się daremny, mężczyzna został zatrzymany a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie krążyło 0,8 promila alkoholu. Ponadto, na podstawie sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 19-latek musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, ponadto mężczyzna musi liczyć się z zastosowaniem przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres od 3 do 15 lat. Nie minie go również poniesienie odpowiedzialności za wykroczenie jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień.

W sobotę (29.05.2021r.) około godz. 17:30 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego między Szkotowem a Kownatkami w gminie Kozłowo. Z ustaleń funkcjonariuszy zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 63-letni mieszkaniec gm. Nidzica na łuku drogi przekroczył oś jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem marki Toyota, którym kierował 30-letni mieszkaniec gm. Elbląg. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie sprawcy zdarzenia 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kierujący toyotą był trzeźwy, a w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali 63-latkowi prawo jazdy oraz zabezpieczyli jego pojazd na parkingu strzeżonym. Z uwagi na uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia, funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów. Niebawem o losie sprawcy zdarzenia drogowego spowodowanego w stanie nietrzeźwości zdecyduje sąd.

Również w sobotę (29.05.2021r.) około godz. 22:30 na terenie Nidzicy, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi 39-letniemu mieszkańcowi Nidzicy. Kierujący samochodem marki Fiat wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę (30.05.2021r.) w godzinach przedpołudniowych na terenie gm. Janowo,  policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu 2 rowerzystów, którzy wsiedli na swoje jednoślady będąc pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 50-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny „wydmuchał” 0,4 promila. Natomiast badanie stanu trzeźwości drugiego z mężczyzn 49-latka z  gm. Janowo, wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą za popełnione wykroczenie.

Nowe Miasto Lubawskie

W sobotę (29.05.2021r.) około godziny 15:20 w Jamielniku policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie wykazało, że 55-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Niespełna pół godziny późnej, również w Jamielniku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego daewoo matiz. 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie  ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w styczniu tego roku na okres najbliższych 5 lat.

W niedzielę (30.05.2021r.) około godziny 20:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Kurzętniku kierujący daewoo lanos najprawdopodobniej znajduje się pod działaniem alkoholu. We skazane miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zauważyli zaparkowany w pobliżu mostu opisywany pojazd posiadający uszkodzenia. Na miejscu byli także świadkowie, którzy wskazali kierującego pojazdem. Zabrali oni mu kluczyki i uniemożliwili oddalenie się przed przyjazdem policyjnego patrolu. Jak się okazało chwilę wcześniej mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organizmie uszkodził dwa zaparkowane  pojazdy. 33-letni sprawca zdarzenia został zatrzymany i dziś (31.05.2021r.) po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Kurzętnik nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Olsztyn

W sobotę (29.05.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Wadąg z udziałem nietrzeźwego kierującego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący motorowerem niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad jednośladem, w wyniku czego doszło do jego wywrócenia. Świadkiem zdarzenia była mieszkanka gminy Dywity, która podejrzewając, że kierujący jednośladem może być nietrzeźwy, zabrała mu kluczyki od pojazdu. Mężczyzna w tym czasie pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu rysopisu kierowcy rozpoczęli za nimi poszukiwania. Po kilkuset metrach zauważyli idącego drogą sprawcę zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 44-latek posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia (29.05.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiata Uno bez włączonych świateł mijania, a kierowca nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale podał wszystkie potrzebne dane ustnie. W trakcie kontroli okazało się, że podane personalia przez kierującego były fałszywe, ponieważ w przeszłości stracił on prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu i bał się odpowiedzialności. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Olsztyna. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń.

W niedzielę (30.05.2021r.) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na jednej z dróg w gminie Barczewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzania było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez kierującego nissanem, który stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 28-letni kierujący wraz z pasażerem trafili do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie kierującego krążyły ponad 2 promile alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło kilkadziesiąt minut później na wyjeździe z Olsztyna w kierunku Jonkowa (30.05.2021). Ze wstępnych ustaleń wynika, że w rejonie przejazdu kolejowego kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki BMW. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 55-letniego kierującego peugeotem krążył ponad jeden promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

W sobotę (30.05.2021r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. 19 i 26-latek oraz 36-latka przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 19-letni kierujący osobowym oplem, który na ul. Towarowej jechał z prędkością 106 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowcy stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się też bez wysokich mandatów i punktów karnych.

Ostróda

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji. 

W sobotę (29.05.2021r.) około godz. 18:30 oficer dyżurny morąskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że kierowca toyoty może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali opisane auto do kontroli i potwierdzili podejrzenia zgłaszających. Siedzący za kierownicą 57- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Ponadto, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W tym samym czasie patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę skody. Badanie na zawartość alkoholu 63-letniego kierowcy wykazało prawie 2 promile. Trzeci z nieodpowiedzialnych kierowców to 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ostródzkiej patrolówki. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Za popełnione przestępstwa trzej kierowcy tłumaczyć się teraz będą przed sądem.

Szczytno

W piątek (28.05.2021r.) parę minut po godzinie 15:00 w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, policjanci drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Audi. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że młody kierowca wsiadając za „kółko” swojego pojazdu popełnił przestępstwo. Świadomie złamał obowiązujący go sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci zakazali 23-latkowi dalszej jazdy, a jego pojazd przekazali pasażerce. Ponadto o ujawnionych nieprawidłowościach poinformowali sąd, który to wymierzy mężczyźnie adekwatną do popełnionego przez niego przestępstwa karę. Tym razem za naruszenie zakazu jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Może też on stracić prawo jazdy na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

Tego samego dnia (28.05.2021r.) parę minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym , do którego doszło w Pasymiu. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierowca Toyoty jechał od miejscowości Olsztyn w stronę miejscowości Szczytno. Mężczyzna nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel Vectra, którego kierująca zasygnalizowała zamiar skrętu w prawo. 25-letni mieszkaniec gminy Pasym nie zdążył wyhamować i wjechał w tył Opla. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał dalszej hospitalizacji. Zarówno 25-latek jak i 56-letnia mieszkanka Pasymia w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Węgorzewo

W niedzielę (30.05.2021r.) około godziny 14:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Pozezdrze, doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w krawężnik powodując wywrócenie jednośladu. W wyniku odniesionych obrażeń mieszkaniec gminy Węgorzewo został zabrany do szpitala. Od 29-latka została pobrana krew. Wstępne badanie potwierdziło, że był nietrzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

(jn/kn/akdn/ich/jk/ep/bm/ap/aj/ab/ic/af/kh)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony