Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 31-letniej mieszkanki Dźwierzut

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku śledczych i na podstawie zgromadzonego przez nich materiału dowodowego zadecydował o zastosowaniu wobec 31-letniej mieszkanki Dźwierzut, trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Kobieta podejrzana jest o dokonanie przestępstwa związanego ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojego 32-letniego konkubenta.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (15.05.2021r.) około godz. 22:00 w jednym z mieszkań na terenie miejscowości Dźwierzuty. Z relacji pokrzywdzonego 32-latka wynika, że jego konkubina miała zaatakować go ostrym narzędziem, powodując u niego obrażenia wymagające natychmiastowej hospitalizacji.

Jeszcze tego samego dnia 31-letnia mieszkanka Dźwierzut została zatrzymana przez policjantów i przewieziona do szczycieńskiej komendy. W chwili zdarzenia była nietrzeźwa.

W piątek (21.05.2021r.) Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zwróciła się do miejscowego sądu z wniosek o tymczasowe aresztowanie 31-latki. Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, który pozwala zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania karnego oraz zebrać w sprawie dowody wskazujące na duże prawdopodobieństwo, że podejrzana/y popełnił przestępstwo.

31-letnia mieszkanka Dźwierzut została przewieziona już do wskazanego przez wymiar sprawiedliwości zakładu karnego dla kobiet. Na razie spędzi tam najbliższe 3 miesiące.

(ic/tm)

  • Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjantkę
    Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjantkę
Powrót na górę strony