Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa kilogramy amfetaminy nie trafią na czarny rynek

Skuteczna walka z przestępczością narkotykową jest bardzo wymagająca. Potrzebna jest m.in. szybka wymiana między policjantami sprawdzonych informacji. Tak jak to było w przypadku kryminalnych z komendy w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W wyniku tej współpracy zatrzymana została para, która w swoim aucie przewoziła blisko 2 kilogramy narkotyków. 39-latek z Olecka i jego 33-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Ta „gra” toczy się od dawna. Z jednej strony przestępcy, którzy za wszelką cenę próbują zarobić, rozprowadzając różne uzależniające i często bardzo niebezpieczne substancje wśród swoich klientów. Z drugiej policjanci, którzy chroniąc inne osoby przed zagrożeniami płynącymi ze strony zażywania narkotyków, ścigają ich producentów i dilerów. Zadanie postawione przez funkcjonariuszami nie jest łatwe, ale wiedzą jak się skutecznie z niego wywiązywać.

Dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów z dwóch wydziałów kryminalnych - Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – zatrzymany został mężczyzna podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Do zatrzymania doszło we wtorek (04.05.2021r). Policjanci skontrolowali auto, którym poruszał się 39-latek razem ze swoją 33-letnią partnerką. W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci odnaleźli plastikowe torebki, w których były blisko 2 kilogramy amfetaminy.

Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo doprowadziło do postawienia 39-latkowi zarzutu udziału w  obrocie znacznej ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem, za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(tj/tm)

  • Zabezpieczone narkotyki, poporcjowane w opakowaniach foliowych, w torbie na zakupy
    Zabezpieczone narkotyki, poporcjowane w opakowaniach foliowych, w torbie na zakupy
Powrót na górę strony