Majowy weekend na drogach Warmii i Mazur - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend na drogach Warmii i Mazur

Jak co roku policjanci w długi majowy weekend zwracali szczególną uwagę m. in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości, to czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Stanowczo reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, także te popełniane przez pieszych oraz kierowców jednośladów. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drogach regionu. W trakcie minionego weekendu (30.04-03.05.2021) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 11 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Byli wzywani do 164 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 34 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (30.04.2021r.) w Bartoszycach po godz. 10:00 na skutek niezachowania ostrożności przy wykonywaniu manewru wyprzedzania, zderzył się land rover z chevroletem. Kobieta jadąca land roverem została ukarana mandatem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również w piątek (30.04.2021r.) na wjeździe do Kamińska w gm. Górowo Iławeckie mężczyzna jadący toyotą zderzył się z sarną, która nagle wbiegła na drogę.

Pierwszy pijany rowerzysta był powodem policyjnej kontroli w piątek (30.04.2021r.). 30 – latek jechał trasą Górowo Iławeckie – Sołtysowizna. Styl jego jazdy wzbudził zainteresowanie policjantów patrolujących obszar gminy i miasta Górowo Iławeckie. Funkcjonariusze zatrzymali cyklistę do kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że mieszkaniec gminy ma w organizmie 2,3 promila alkoholu.

W sobotę (01.05.2021r.), policjanci z drogówki, na jednej z ulic Sępopola zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego rowerem. 60 – latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany w tym dniu rowerzysta, był w prawdzie trzeźwy, jednak nie powinien jechać rowerem z uwagi na posiadany sądowy zakaz. 58 – latek z gminy Bartoszyce popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (02.05.2021r.), policjanci patrolujący obszar gminy Bartoszyce w Żydowie zauważyli mężczyznę, który nie mógł utrzymać równowagi jadąc rowerem. Nic dziwnego, w organizmie zatrzymanego do kontroli drogowej 65 – letniego mieszkańca gminy Bartoszyce było aż 2,7 promila alkoholu.

Pijani rowerzyści odpowiedzą przed sądem. Za popełnione wykroczenia grozi im kara aresztu bądź grzywny do 5 tys. zł. Sąd może też zdecydować o zakazie kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Działdowo

W sobotę (01.05.2021r.) o godz. 17:30 w miejscowości Kiełpiny patrol Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi Q7. Pojazdem kierował 54-latek z Żuromina. Podczas kontroli mężczyzna wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i uniemożliwiono dalszą jazdę.

Z kolei w niedzielę (02.05.2021r.) policjanci otrzymali informację o pojeździe, który dachował na terenie gminy Iłowo-Osada. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że w miejscowości Kraszewo, kierujący samochodem osobowym marki Ford, mieszkaniec gminy Iłowo-Osada w nieustalonych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie pojazd dachował. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia i udał się do miejsca zamieszkania, skąd karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Działdowie. W toku czynności ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na terenie szpitala mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

W tym samym dniu (02.05.2021r.) funkcjonariusze zostali skierowani na teren gminy Rybno, gdzie nad jeziorem Rumian kierowca pojazdu marki VW Polo uszkodził łódź. Policjanci ustalili właściciela pojazdu, którym okazała się 42-letnia mieszkanka gminy Rybno. Kobieta nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, wjechała na brzeg jeziora i uszkodziła łódź rybacką. Interwencja policji dla sprawczyni zdarzenia zakończyła się mandatem.

W poniedziałek (03.05.2021r.) policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji, do której doszło w Iłowie-Osadzie na skrzyżowaniu ul. Kościelnej i Dolnej. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Citroen, 46-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Fiat doprowadzając do zderzenia pojazdów. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Również w tym dniu  (03.05.2021r.) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na drodze wojewódzkiej nr 541 na trasie Lidzbark - Kiełpiny kierujący pojazdem marki VW Golf, 20-letni mieszkaniec gminy Lidzbark, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i prawym bokiem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu, 17-letnia mieszkanka gminy Lubawa. Kierujący z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do Szpitala w Działdowie. Od 20-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego na trasie Lidzbark-Kiełpiny
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego DW 541
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego DW 541

Ełk

Wzorową postawą obywatelską wykazali się w sobotę (01.05.2021r.) nastolatkowie, którzy odpowiednio zareagowali na niebezpieczne manewry kierującej volkswagenem. Chłopcy, widząc jak podczas jazdy po mieście uderza w krawężnik, zgłosili to pod numer alarmowy. Podejrzenie, że kierująca jest nietrzeźwa, niestety się potwierdziło. Jej stan zdecydowanie nie pozwalał na bezpieczne kierowanie autem. Zatrzymana kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Taka postawa pokazuje, że mieszkańcy nie są obojętni na niebezpieczne zachowania. Tym bardziej cieszy fakt, że reagują młodzi ludzie i sprzeciwiają się takim czynom na drodze. Takie zgłoszenie świadczy o dbałości o wspólne bezpieczeństwo na drodze i poczuciu społecznej wagi problemu. Informując, możemy uratować komuś życie i zdrowie.

Giżycko

Do pierwszej niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w piątek (30.04.2021r.) kilka minut przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Ruda. Kierujący volvo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo skodzie, w wyniku czego doszło do zderzenia aut. Kierowcy byli trzeźwi, w wyniku tego zdarzenia z urazem kręgosłupa do szpitala trafiła 45-letnia pasażerka skody.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (02.05.2021r.) na drodze krajowej nr 59 przed miejscowością Canki. Jak tłumaczył kierowca vw scharana w pewnym momencie na łuku drogi na jezdnię wtargnęła sarna, w wyniku uniknięcia zderzenia ze zwierzęciem zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Kierowca był trzeźwy, podróżował sam. Podczas zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała. 

Także przed miejscowością Zelki gm. Wydminy auto uderzyło w przydrożne drzewo. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca peugeota w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca tłumaczył, że przyczyną tego zdarzenia był inny kierujący, którego nie zastano na miejscu. Kierowca był trzeźwy, do szpitala w Ełku trafił 19-letni pasażer z obrażeniami ręki.

 • Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki
  Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki
 • Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki
  Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki
 • Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki
  Miejsce zdarzenia drogowego w m. Zelki

Na swojej drodze sarnę napotkała także 28-letnia kierująca peugeotem jadąc przez miejscowość Spytkowo gm. Giżycko. W tym przypadku doszło do zderzenia ze zwierzęciem. Kierująca nie odniosła obrażeń, była trzeźwa.

Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwą kierującą. 24-latka jechała fiatem przez miejscowość Bystry gm. Giżycko, podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Straciła już prawo jazdy.

Wyobraźni zabrakło także jednemu z rowerzystów. Będąc w stanie nietrzeźwości postanowił wsiąść na rower. Jadąc chodnikiem ulicą Olsztyńską w Giżycku w pewnym momencie uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód uszkadzając drzwi auta. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu.

Iława

Policjanci w trakcie patrolu gminy Kisielice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 56-latek jechał jednośladem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci na tej samej drodze po 8 minutach. 58-latek kierował rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. W Lubawie 21-latek kierując seatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wyjeżdżając ze skrzyżowania o ruchu okrężnym uderzył w barierki i zjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, ale za to miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. O kolejnym nietrzeźwym kierującym został poinformowany oficer dyżurny przez świadka. W trakcie czynności okazało się, że 37-latek kierował audi mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a jego osadzili w policyjnej celi.

Kętrzyn

W nocy z soboty na niedzielę (01/02.05.2021r.) oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pieckowo w gm. Reszel doszło do zdarzenia dwóch aut. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły VW oraz BMW. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 594 kierujący pojazdem marki BMW, wyjeżdżając z jednej z posesji w miejscowości Pieckowo gm. Reszel i włączając się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącym VW Sharanem, który jechał w kierunku Kętrzyna. W pojeździe BMW oprócz kierującego 22-latka podróżowało jeszcze 4 pasażerów natomiast w VW łączenie 4 osoby. W wyniku zderzenia pojazdów jeden z pasażerów BMW, 28-letni mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego m. Pieckowo
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego m. Pieckowo

W poniedziałek (03.05.2021r.) o godz. 14:30 dzielnicowy z terenu gminy Reszel podczas obchodu w miejscowości Święta Lipka zwrócił uwagę na pojazd na węgorzewskich tablicach rejestracyjnych. Uwagę dzielnicowego przyciągnął fakt tego, że kierujący na widok radiowozu nagle wykonał manewr skrętu w prawo, zjeżdżając tym samym z drogi i zaczął oddalać się w kierunku zabudowań. Dzielnicowy zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli drogowej.  Podczas wykonywania czynności z kierującym okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Reszel w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Sąd Rejonowy w Kętrzynie w maju 2017 roku wydał wobec mężczyzny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązywać miał jeszcze tylko przez trzy tygodnie. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Wobec powyższego funkcjonariusz zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu. Po przeprowadzonej kontroli, pojazd przekazano osobie wskazanej, natomiast mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Wkrótce stanie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Miejsce zatrzymania kierujące z zakazem
  Miejsce zatrzymania kierującego z zakazem
 • Miejsce zatrzymania kierującego z zakazem
  Miejsce zatrzymania kierującego z zakazem

Mrągowo

W piątek (30.04.2021r.)  po godzinie 21.00 mrągowscy policjanci zostali zaalarmowani o tym, że z promenady do jeziora Mikołajskiego wjechało auto do wody. Kierowca o własnych siłach wyszedł z osobowego audi, a na brzeg pomogli mu się wydostać świadkowie, którzy zaalarmowali służby. Policjanci, którzy przyjechali w opisane miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Mieszkaniec Lublina miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. 38-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek (03.05.2021r.) po godzinie 20.00  funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu peugotem. Mężczyzna jechał z prędkością 132 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu kolejna osoba niebezpiecznie przekroczyła prędkość. Kierująca w tym miejscu jechała z prędkością 108 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia prędkości. Tego dnia kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty.

Nidzica

W poniedziałek (03.05.2021r.) około godz. 19:00 w Kozłowie policjanci ruchu drogowego, podjęli interwencję wobec kierującego samochodem osobowym marki Audi. Mężczyzna zignorował wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu podjął ucieczkę – co w świetle prawa jest przestępstwem. Odpowiedzią mundurowych na zachowanie kierującego było podjęcie pościgu, który skutkował zatrzymaniem pojazdu w miejscowości Rozdroże. Ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że 20-letni mieszkaniec gm. Kozłowo  kierował osobówką pomimo wydanej decyzji w ruchu drogowym o cofnięciu uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za niestosowanie się do decyzji sądu i niezatrzymanie się do kontrolo drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostróda

Długi majowy weekend to dla policjantów zawsze czas wzmożonej pracy. Tak było również w tym roku. Od piątku do poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło w piątek (30.04.2021r.) około godz. 19:00 na trasie Tyrowo- Wirwajdy. Według wstępnych ustaleń kierująca volkswagenem 40-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek trafiła do szpitala.
Do drugiego wypadku drogowego doszło w niedzielę (02.05.2021r.) około godz. 13:30 na ul. 11 Listopada w Ostródzie. Kierujący subaru 41-latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w ogrodzenie posesji. Pasażerka subaru z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
W niedzielny poranek (02.05.2021r.) policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Stracili oni już swoje prawa jazdy, a za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Pisz

W niedzielę (02.05.2021r.) po godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że w Orzyszu od strony plaży, opel holuje hondę, a kierowcy są prawdopodobnie nietrzeźwi. Patrol zauważył opisane pojazdy i zatrzymał je do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział 20-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Holował pojazd marki Honda Civic, którym kierował 22-letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości tego kierowcy wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy to obywatele Ukrainy na co dzień mieszkający i pracujący w Warszawie. W trakcie wykonywania czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego policjanci ustalili, że 22-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku. W tej sytuacji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. W rozmowie z policjantami powiedział, że koledze popsuł się samochód. Chciał mu pomóc go uruchomić, bo ten nie potrafił tego zrobić na lince. Nie pomyślał o tym, że wcześniej pił piwo. Zależało im, aby jeszcze tego samego dnia wrócić do Warszawy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 22-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Szczytno

W piątek (30.04.2021r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Dębówko – Szczytno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel Astra. Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni kierowca pojazdu marki Opel, jadąc od miejscowości Dębówko w kierunku Szczytna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 18-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Chociaż zdarzenie to wyglądało na dość poważne, kierowcy na szczęście nic się nie stało. 18-latek podróżował sam, był trzeźwy. Jak ustalili policjanci młody mieszkaniec gminy Bartoszyce, prawo jazdy posiadał dopiero od miesiąca. Mundurowi, za spowodowanie kolizji drogowej, nałożyli na18-latka mandat karny.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

W sobotę (01.05.2021r.) około godz. 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że krajową 53 w okolicach miejscowości Jedwabno, nietrzeźwy kierowca Chevroleta, pcha właśnie swoje auto, bo zabrakło mu paliwa. Przybyli na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze, na jednej ze ścieżek leśnych, w okolicach miejscowości Jedwabno zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd i dwóch mężczyzn.
Z relacji innego uczestnika ruchu drogowego wynikało, że Chevroletem kierował 52-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, a na miejscu pasażera siedział jego 42-letni znajomy. Mężczyźni w rozmowie z mundurowymi zaprzeczyli, aby którykolwiek z nich miał kierować pojazdem. Obaj Panowie zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało obaj mieli w organizmach po promilu. 52-latek i jego 42-letni znajomy kilkukrotnie zmieniali wersję, co do przebiegu zdarzenia i okoliczności, w których się znaleźli. W związku z powyższym zostali oni zatrzymani i do czasu wytrzeźwienia przebywali w policyjnej celi. Mundurowi pobrali im krew do badań, a Chevroleta odholowali na policyjny parking strzeżony. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego, między innymi przesłuchaniu świadków zdarzenia, postawili 52-letniemu mieszkańcowi gminy Jedwabno zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może orzec wobec takiego kierującego zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do lat 10.

W poniedziałek (03.05.2021r.) tuż przed godziną 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Rozogi – Spaliny Wielkie doszło do potrącenia pieszego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego ustalili, że 28-letnia mieszkanka gminy Rozogi, poruszając się trasą Rozogi – Spaliny Wielkie, zauważyła leżącego na jezdni mężczyznę. Chcąc sprawdzić, co się stało i ewentualnie udzielić mu pomocy zatrzymała swój pojazd na poboczu. W tym momencie z naprzeciwka na niechronionego uczestnika ruchu drogowego najechała 32-letnia kierująca pojazdem marki Ford. Kobieta oświadczyła, że nie zauważyła mężczyzny, gdyż oślepiły ją światła stojącego na jezdni pojazdu marki BMW. 35-letni mieszkaniec gminy Rozogi miał dużo szczęścia. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła, że mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci przebadali wszystkich uczestników tego zdarzenia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 35-latek, który położył się na jezdni miał w organizmie blisko 3 promile. Pozostał czwórka była trzeźwa. Trasa Rozogi – Spaliny Wielkie przez jakiś czas była zablokowana. Na miejscu kolizji pracowali strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni. Obecnie szczycieńscy śledczy wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Węgorzewo

W sobotę (01.05.2021r.) około godziny 16:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Kuty doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejscu mundurowi ustalili, że pojazd marki audi uderzył w barierkę ochronną, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Już po chwili było wiadome czemu kierowca szybko opuścił miejsce interwencji. Po zatrzymaniu 33-latka okazało się, że ma  on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

(jn/akdn/ich/jk/ep/dk/ap/asz/ic/af/kh)

 

Powrót na górę strony