Na patrol na dwóch kółkach! - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na patrol na dwóch kółkach!

Elbląskie Stare Miasto, parki, centrum miasta oraz okolice Bażantarni - wszędzie tam będzie można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mobilność i obecność w miejscach niedostępnych dla radiowozu, a jednocześnie szybka reakcja i sprawne przemieszczenie się, to przyświeca policjantom na rowerach. Jeszcze przed majówką policyjny patrol rowerowy pojawił się na ulicy Hetmańskiej. Już niedługo (zależnie od pogody) będzie je można zobaczyć w wielu innych miejscach w Elblągu, a w szczególności na starówce oraz w parkach.

To patrol jak każdy inny. Policjanci mają standardowe wyposażenie. Gdy potrzebują radiowozu, by na przykład przewieźć zatrzymanego mogą poprosić oficera dyżurnego, który taki radiowóz wyśle w miejsce interwencji.

Wąskie parkowe uliczki przez, które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy obszar lub dotrzeć w inne niedostępne miejsce.

Patrolami rowerowymi jest w Elblągu objęte również Stare Miasto, które szczególnie w okresie letnim chętnie odwiedzają elblążanie. Patrole te są w dyspozycji dyżurnego komendy i reagują na wezwania i interwencje.

Poniższy film prezentuje kilka ujęć z przejazdu policjantów na rowerach ulicami Elbląga.

Film Policyjny patrol rowerowy w trakcie służby na rowerze

Opis filmu: Policyjny patrol rowerowy w trakcie służby na rowerze

Pobierz plik Policyjny patrol rowerowy w trakcie służby na rowerze (format mp4 - rozmiar 23.76 MB)

(kn/tm)

Powrót na górę strony