Kolizja samochodu osobowego i nastolatka na deskorolce - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja samochodu osobowego i nastolatka na deskorolce

Do zdarzenia drogowego doszło w Ełku na przejściu dla pieszych. 16-latek nie upewnił się i nagle wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadący samochód. Chłopiec został potrącony, ale na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Apelujemy o ostrożność i przypominanie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na takim sprzęcie.

Do zdarzenia doszło w czwartek (29.04.2021r.) przed godziną 19:00 w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latek jadąc deskorolką po chodniku nie upewnił się i wjechał nagle na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadący samochód osobowy. Nastolatek został potrącony. Chłopiec został przebadany przez załogę pogotowia ratunkowego, nie wymagał hospitalizacji. Kierująca osobową skodą nie doznała żadnych obrażeń.

Właśnie rozpoczyna się sezon dla miłośników wrotek, rolek i deskorolek dlatego ważne jest, żeby podczas jazdy zachować uwagę i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Osoba poruszająca się takimi sprzętami traktowana jest jak pieszy i musi zachować szczególną ostrożność, bo w przypadku zderzenia z pojazdem jest bardziej narażona na urazy.

(akdn/kh)

Powrót na górę strony