Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

87-letni rowerzysta wjechał prosto pod autobus. Uwaga! „Miejmy oczy dookoła głowy i uważajmy na siebie i innych”

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Gizewie. Z ustaleń mundurowych wynika, że 87-letni rowerzysta zjeżdżając ze ścieżki rowerowej wjechał prosto pod nadjeżdżający autobus. 87-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno 41-letni kierowca autobusu, jak i niechroniony uczestnik ruchu drogowego byli trzeźwi. Policjanci apelują! „Miejmy oczy dookoła głowy i uważajmy na siebie i innych”.

W czwartek (29.04.2021r.) parę minut po godzinie 09:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Nowe Gizewo w gminie Szczytno. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło tam do potrącenia rowerzysty. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego ustalili, że 87-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Szczytno, poruszał się ścieżką rowerową na trasie Szczytno-Rudka. W tym samym kierunku jezdnią, jechał 41-letni kierowca autobusu. W pewnym momencie 87-latek nie upewniwszy się, czy ma do tego sposobność, zjechał ze ścieżki przed autobus. 41-latek zaczął gwałtownie hamować, jednak przodem pojazdu uderzył w rowerzystę. 87-latek spadł z roweru i doznał złamania kości udowej. Został przetransportowany do szpitala. Mundurowi ustalili, że zarówno niechroniony uczestnik ruchu drogowego, jak i kierowca autobusu byli trzeźwi.

Policjanci apelują! Miejmy oczy dookoła głowy. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mają żadnych szans z pojazdami. Włączając się do ruchu, upewnijmy się czy mamy do tego sposobność. Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem na drodze!

(ic/kh)

Powrót na górę strony