Jechała pijana, a on za szybko. Zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała pijana, a on za szybko. Zostali zatrzymani

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu bądź jadąc za szybko.

W czwartek (29.04.2021r.) kilka minut po godz. 21:00 do oficera dyżurnego zadzwonił zgłaszający, że volvo uderzyło w płot. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 34-latka kierując volvo najechała na ogrodzenie posesji. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka gminy Iława kierowała samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Jak oświadczyła „chciała zobaczyć jak się kieruje pojazd”. Okazało się, że samochód pożyczyła od znajomego, żeby pojechać do domu. Natomiast w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. 59-latek jechał samochodem osobowym w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem, a jego konto powiększyło się o punkty karne.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

(jk/kh)

Powrót na górę strony