Apelujemy o ostrożność za kierownicą - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o ostrożność za kierownicą

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej w Olsztynie. Kierujący fiatem zignorował światło czerwone nadawane przez sygnalizator i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi autami. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń. 22-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W środę (28.04.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w pojazd marki Jeep Grand Cherokee, a ten uderzył w inne auto. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 22-letniemu kierującemu fiatem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że miał on już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za popełnienie wykroczenia drogowe w okresie 2 lat od otrzymania pierwszego prawa jazdy. Mężczyzna kilka dni temu ponownie zdał egzamin i nawet nie zdążył odebrać blankietu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

(aj/kh)

Nagranie rozpoczyna plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie, następnie na nagraniu widać skrzyżowanie, gdzie pojazdy się zderzyły, nagranie kończy plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony