Nietrzeźwa matka spędziła noc w policyjnej celi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka spędziła noc w policyjnej celi

Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. Na taki zarzut i prawne konsekwencje naraziła się 40-latka, która znajdując się w stanie nietrzeźwości, sprawowała opiekę nad dwójką swoich dzieci w wieku 6 i 7 lat. Ponadto, kobieta była wulgarna i agresywna w stosunku do obecnego na miejscu interwencji kuratora sądowego. Została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi.

W środę (28.04.2021r.) parę minut po godzinie 14:00 policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów położonych na terenie gminy Szczytno, nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad dwójką swoich dzieci. Przebyli pod wskazany adres funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu zastali nietrzeźwą 40-latkę i dwójkę jej dzieci w wieku 6 i 7 lat. Kobieta w obecności mundurowych zachowywała się tak, jakby nic się nie stało. Gdy miejsce przyjechał  konkubent kobiety i kurator sądowy, 40-latka wpadła w szał. Krzyczała, używała słów wulgarnych i była agresywna. Szczycieńscy policjanci wspólnie z przedstawicielem sądu podjęli decyzję o potrzebie zapewnienia dzieciom innej opieki. Obecny na miejscu konkubent zobowiązał się przejąć nad nimi opiekę. Nietrzeźwa, agresywna 40-latka została zatrzymana i noc spędziła  policyjnej celi. Kobieta niebawem usłyszy zarzut z art. 106 Kodeksu wykroczeń, który „mówi” o zaniedbaniu obowiązku opieki lub nadzoru nad dziećmi.
Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

(ic/kh)

Powrót na górę strony