Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Z podrobionymi dokumentami i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, nie zastosował się do znaków drogowych.

Warmińsko- mazurscy policjanci z Zespołu do Spraw Zwalczania Agresywnych Zachowań na drodze na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej 36- latka, który zignorował znak „ zakaz ruchu”. W trakcie interwencji okazało się także, że to nie jedyny zakaz, do którego się nie zastosował.

Zespoły do Spraw Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drodze działają z powodzeniem na terenie całej Polski. Policjanci drogówki, którzy realizują  zadania tego zespołu biorą pod lupę tych kierowców, którzy stanowią realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu.

Wczoraj na jednej z olsztyńskich ulic policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wjechał w ulicę objętą zakazem ruchu. Kierowca okazał do kontroli dokumenty, które od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy mimo, iż na zdjęciach był kontrolowany mężczyzna. Policjanci trafnie ocenili ich wątpliwą autentyczność, kierowca potwierdził, że posługuje się podrobionymi dokumentami, gdyż posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna tłumaczył, że  liczył na to, że mu się uda, a jego prawdziwe dane nie wyjdą na jaw. Po weryfikacji w policyjnych systemach  okazało się, że faktycznie- kierowca posiada bezterminowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów od 2002 roku za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna oprócz mandatu spotka się ze znacznie surowszymi konsekwencjami swojego zachowania. Będzie odpowiadał przed sądem za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami oraz  złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony