Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu i nadmierną prędkość

Nietrzeźwi kierujący stwarzają wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koncentrację i refleks, co może doprowadzić do tragedii. Kolejni kierujący zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Iława

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka – odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci zatrzymali w środę (21.04.2021r.) nietrzeźwego kierującego vw. Zgłaszający oświadczył, że widział jak mężczyzna spożywał alkohol, a teraz odjeżdża spod swojego domu samochodem. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali do kontroli drogowej 57-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili  mundurowi 57-latek nie miał również uprawnień do kierowania samochodem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w czwartek (22.04.2021r.) podczas pomiaru prędkości  w Marzęcicach. W trakcie czynności okazało się, że 31-latka jechała oplem w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Mieszkanka powiatu nowomiejskiego straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem, a jej konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Lidzbark Warmiński

W czwartek (22.04.2021r.) około godziny 21:30 w Ornecie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 23-letni mieszkaniec Ornety nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. W toku dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna w niedługim czasie będzie się tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem.

(jk/bm/kh)

 

Powrót na górę strony