Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli dorobić wyrywając rury ze ścian. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Piscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy wyrywali miedziane rury z podłogi i ścian w nieużytkowanym hotelu na terenie gminy Pisz. Zamierzali je ukraść, a następnie sprzedać w skupie złomu, aby sobie w ten sposób dorobić. Nie zdążyli tego zrobić, bo zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Sprawcom grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja piskich policjantów umożliwiła zatrzymanie na gorącym uczynku trzech sprawców zniszczenia i kradzieży mienia. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w nieużytkowanym hotelu, na terenie gminy Pisz, słychać odgłosy tłuczonego szkła oraz widać, jak ktoś świeci latarką. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielę (18.04.2021) po godz. 20:00.

We wskazanym budynku policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich siekierą uderzał w podłogę, a drugi wyrywał z niej miedziane rury. Obaj byli bardzo zaskoczeni obecnością policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że są to mieszkańcy gminy Pisz w wieku 21 i 24 lat.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem tych dwóch młodych mężczyzn policjanci w dalszym ciągu słyszeli odgłosy uderzeń młotem dochodzące z wnętrza hotelu. Po dokładnym sprawdzeniu obiektu funkcjonariusze znaleźli jeszcze jednego mężczyznę, który schował się za ścianą w pomieszczeniach piwnicznych. Był to 21-letni mieszkaniec Pisza, u którego w saszetce policjanci ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, trzej mieszkańcy Pisza i piskiej gminy usłyszeli zarzut. Dotyczył on umyślnego uszkodzenia mienia w postaci instalacji centralnego ogrzewania znajdującej się w ścianach nieużytkowanego hotelu powodując straty w wysokości 20 000 złotych, a następnie usiłowania kradzieży tych elementów jednak celu swojego nie osiągnęli, gdyż zostali zatrzymani przez policjantów. Wszyscy trzej przyznali się do zarzucanego im czynu. Dodali, że miedziane rury zamierzali sprzedać w skupie złomu, aby sobie dorobić.

Jeśli badania laboratoryjne wykażą, że zabezpieczony przez policjantów biały proszek to amfetamina wówczas 21-letni mieszkaniec Pisza usłyszy jeszcze zarzut posiadania narkotyków.

Mężczyźni odpowiedzą za to przed sądem. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(asz/tm)

  • Zabezpieczone miedziane rurki
    Zabezpieczone miedziane rurki
  • Narkotyki zabezpieczone przy 21-latku. Biały proszek w woreczku foliowym
    Narkotyki zabezpieczone przy 21-latku
  • Uszkodzona ściana i wyrwane rurki
    Uszkodzona ściana i wyrwane rurki
Powrót na górę strony