Kolejni poszukiwani w rękach policji - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w rękach policji

Policjanci każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważą wprowadzone obostrzenia sanitarne. Są niestety tacy, którzy wręcz z premedytacją łamią wprowadzone zasady, za nic mając nie tylko prawo i zasady życia społecznego, ale również zdrowie i życie innych osób. Niekiedy bywa też tak, że brak maseczki to najmniejszy problem osoby, wobec której interweniują policjanci. W trakcie takich interwencji już wielokrotnie okazywało się, że dana osoba ma znacznie więcej na sumieniu.

Iława

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (16.04.2021r.) kilka minut po godz. 12:00 na terenie gminy Zalewo. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania poszukiwanego i natychmiast tam pojechali. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał adres zamieszkania. Policjanci zatrzymali 41-latka i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia (16.04.2021r.) w Iławie policjanci zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną podczas czynności służbowych. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania 45-latka. Jak się okazało mężczyzna pracował poza granicami naszego kraju, dlatego nie wiedział, że jest poszukiwany. Mieszkaniec Iławy zapłacił zaległą grzywnę, po czym został zwolniony.

Natomiast w niedzielę (18.04.2021r.) w Suszu funkcjonariusze zatrzymali 50-latka, który nie miał założonej obowiązkowej maseczki na usta i nos. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest szukany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności za posługiwanie się cudzym dokumentem. Mieszkaniec Susza został już odwieziony do więzienia.

Kętrzyn

W piątek (16.04.2021r.) kwadrans przed godz. 17:00 policjanci kontrolując teren miasta zauważyli, że chodnikiem przy ul. Górnej w Kętrzynie idzie mężczyzna, który nie ma zasłoniętych ust i nosa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 29-letni mieszkaniec miasta poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za popełnione wcześniej wykroczenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce trafi do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące. Został również rozliczony za wykroczenie niestosowania się do zasłaniania ust i nosa maseczką.

Lidzbark Warmiński

W sobotę  (tj. 17.04.2021 r.) około godziny 12:45 policjanci prewencji z Lidzbarka Warmińskiego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie – nie zastosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Było to w Lidzbarku Warmińskim na ul. Piłsudskiego. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że jest osobą poszukiwaną  przez KPP w Ostródzie do ustalenia miejsca pobytu. Po pobraniu oświadczenia został zwolniony, wykroczenie zakończyło się dla niego pouczeniem.

Mrągowo

W piątek (16.04.2021r.) po godzinie 11.00 mrągowscy policjanci zatrzymali 30-letniego  mężczyznę. Osoba ta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 6 dni pozbawienia wolności. Zaskoczonego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Mieszkaniec Mrągowa został skazany za to, że zakłócił porządek publiczny i nie zapłacił trzystuzłotowej grzywny.

Tego samego dnia (16.04.2021r.) po godzinie 14.00 mikołajscy policjanci zapukali do drzwi mieszkańca tamtejszej gminy. 47-latek nie stawił się dobrowolnie do zakładu karnego, wobec czego policjanci „odwiedzili” go w miejscu zamieszkania. Dzięki policyjnej interwencji, mężczyzna już nie wymiga się od odbycia kary i najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym, za to, że popełnił przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  

Olsztyn

W piątek (16.04.2021r.) na terenie olsztyńskiego dworca policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusz postanowił go wylegitymować. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwo drogowe. 31-latek trafił już do aresztu.

(jk/ep/bm/dk/aj/kh)

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony