Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

W trakcie minionego weekendu (16-18.04.2021) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Byli wzywani do 109 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 28 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W niedzielę (18.04.2021r.) policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch w Sępopolu. Przed południem zmierzyli prędkość volkswagena jadącego ul. Wojska Polskiego. Laserowy miernik prędkości wskazał 100 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. 52-latek usłyszał od funkcjonariuszy, że jego prędkość niemal pozbawiła go prawa jazdy na 3 miesiące. Kolejny kierujący w tym samym miejscu został skontrolowany po godz. 16:00. 42-latek jechał fordem z prędkością 99 km/h.

Tego samego dnia  (18.04.2021r.) na ul. Nowowiejskiego w Bartoszycach policjanci z drogówki zauważyli rowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Jak się okazało, problemy z równowagą i alkohol w organizmie, było go ponad 2 promile, nie przeszkodziły 62-letniemu mieszkańcowi gminy Bartoszyce wybrać się do sklepu po napoje z procentami.

Działdowo

W sobotę (17.04.2021r.) w Działdowie na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca Działdowa, który kierował pojazdem marki VW Touran. Mężczyzna prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Z kolei w niedzielę (18.04.2021r.) tuż po północy w miejscowości Lidzbark patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Laguna. Kierujący pojazdem chwilę wcześniej jechał pojazdem, a następnie zatrzymał się na parkingu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Kierujący autem 24-latek z powiatu żuromińskiego zaprzeczał jakoby to on kierował samochodem. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Giżycko

Podczas minionego weekendu giżyccy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów oraz jednego nietrzeźwego kierowcę, który jechał ciągnikiem rolniczym. Jako pierwszy w sobotę (17.04.2021r.) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Kąp został zatrzymany do kontroli 41-letni rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu. Kolejni rowerzyści zostali zatrzymani w niedzielę (18.04.2021r.). W godzinach popołudniowych w Giżycku na ul. Wojska Polskiego dwóch rowerzystów odważyło się wsiąść na rower i jechać nim będąc w stanie  nietrzeźwości. 60-latek miał blisko 3 promile alkoholu, a 58-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jeszcze inny rowerzysta został zatrzymany do kontroli w miejscowości Konopki Wielkie. Rowerzysta miał blisko 0,5 promila alkoholu. Natomiast w miejscowości Grądzkie gm. Wydminy do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca ciągnika rolniczego. 55-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Wszyscy rowerzyści otrzymali mandaty, a sami trafili pod opiekę rodziny. Natomiast kierowca ciągnika rolniczego, który dopuścił się przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Iława

Policjanci w gminie Susz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. 33-latek za popełnione wykroczenie został również ukarany mandatem.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 57-latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem, a rower przekazano osobie wskazanej przez mieszkańca Iławy.

Tymczasem w Lubawie podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że 36-latek kierujący vw ma cofnięte uprawnienia. Mężczyzna nie zastosował się do decyzji starosty, w związku z powyższym w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.  

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący spowodował zdarzenie drogowe. W trakcie czynności okazało się, że 45-latek kierujący skodą najechał na wyspę znajdującą się na rondzie po czym uderzył w słup oświetleniowy, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji powodując jej uszkodzenie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak wstępnie policjanci ustalili mieszkaniec gminy Lubawa kierował samochodem znajdując się pod działaniem alkoholu.

Kętrzyn

W piątek  (16.04.2021r.) kilka minut przed godz. 12:00 na ul. Pocztowej w Kętrzynie doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca pojazdem m-ki Hyundai, 57-letnia kobieta najechała na znajdującą się na przejściu dla pieszych 66-letnią mieszkankę miasta. Ranna kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana przez karetkę pogotowia do szpitala w Giżycku. Funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości kierującej, nie budził on wątpliwości, kobieta była trzeźwa. Przez ponad 2 godz. ruch był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy.

 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (17.04.2021r.) o godz. 13:30 na trasie Kętrzyn-Giżycko na wysokości miejscowości Cegielnia w gminie Kętrzyn. Z przekazanych dyżurnemu kętrzyńskiej jednostki informacji wynikało, że w zderzeniu udział brały dwa pojazdy. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Kangoo, 85-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu drogą wojewódzką mercedesowi. Początkowo doszło do zderzenia bocznego pojazdów, a następnie kierujący, mercedesem 34-latek uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z podejrzeniem porażenia kończyn dolnych został przetransportowany do szpitala w Mrągowie. Kierujący renault nie odniósł obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. Droga była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych wypadków drogowych.
Z kolei w sobotę (17.04.2021r.) o godz. 18:20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej Kętrzyn-Bartoszyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i auta osobowego. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motocyklem, 37-latek podczas manewru wyprzedzania fiata doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia zakwalifikowano je jako kolizja drogowa. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

 • motocykl w rowie przy nim 2 strażaków
  Kolizja z motocyklem

Lidzbark Warmiński

W piątek (16.04.2021r.) policjanci ogniwa ruchu drogowego z lidzbarskiej jednostki policji pełnili służbę na drodze krajowej nr 51. Około godziny 07:20 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. W trakcie sprawdzenia pojazdu okazało się, że kierujący przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 1000 paczek papierosów. 37-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński został zatrzymany. Nielegalny towar został zabezpieczony i trafił do policyjnego depozytu. Po czynnościach został zwolniony. Postępowanie  w tej sprawie prowadzi KPP Lidzbark Warmiński. Teraz w niedługim czasie, za swoje zachowanie 37-latek będzie  się tłumaczył przed sądem

 • Ujawnione papierosy w samochodzie bez polskich znaków akcyzy podczas kontroli drogowej
  Ujawnione papierosy bez polskich znaków akcyzy podczas kontroli drogowej
 • Zabezpieczone papierosy bez polskich znaków akcyzy
  Zabezpieczone papierosy bez polskich znaków akcyzy

Mrągowo

W sobotę (17.04.2021r.) przed godziną 18.00 policjanci pełniący służbę na terenie gminy Sorkwity zwrócili uwagę na osobowego volkswagena jadącego ulicą Boczną w Rybnie. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli zapach alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie alkomatem. Kierowca miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że 40-latek nie miał prawa jazdy, ponieważ od 2018 obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz tłumaczyć się będzie z niewłaściwego zachowania i odpowie za przestępstwo.
Godzinę później patrol ruchu drogowego zatrzymał w Pieckach do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł na jednoślad mimo, że wcześniej spożywał alkohol i miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Olsztyn

W piątek (16.04.2021r.) na jednej z ulic w Olsztynku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Zaraz po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ponad 2 promile alkoholu krążące w organizmie 34-latka. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna nie powinien w ogólne wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie posiada do tego uprawnień.

W niedziele rano (18.04.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o wypadku na DK 51 na odcinku Olsztyn-Dywity. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci po przyjeździe na miejsce zastali 37-letniego kierującego, który z obrażeniami trafił do szpitala. W samochodzie mężczyzny leżały puste butelki po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w organizmie 37-latka. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Tego samego dnia (18.04.2021r.) policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej w rejonie skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Katowickiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota Corolla nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w inny pojazd – Toyotę Rav 4. Obaj kierujący byli trzeźwi i nikomu nic się nie stało. Sprawdzenie w systemach informatycznych natomiast wykazało, że 47-letni pokrzywdzony w zdarzeniu wsiadł za kierownicę auta, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania pojazdami. 34 i 37-latek odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Z kolei 47-latek odpowie za kierowanie autem wbrew sądowemu zakazowi. W tym przypadku grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Pojazd który uderzył przodem w drzewo
  Miejsce zdarzenia drgowego DK 51
 • Pojazd który uderzył przodem w drzewo, na drodze radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi
  Miejsce zdarzenia drogowego DK 51
 • Rozbity przód pojazdu osobowego
  Miejsce zdarzenia drogowego DK 51

Ostróda

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 1 kolizji. W sobotę (17.04.2021r.) około godz. 21:30 w Morągu policjanci z tamtejszego komisariatu  zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 55-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,8 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
W niedzielę (18.04.2021r.) około godz. 20:30 w Ostródzie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 41-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Węgorzewo

W sobotę (17.04.2021r.) przed godziną 15:00 dyżurny węgorzewskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Więcki. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na  przeciwległy pas, a następnie dachował kończąc jazdę w rowie. Powodem tak brawurowej jazdy 51-letniego mężczyzny był stan w jakim się znajdował. Mieszkaniec gminy Budry miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący miał dużo szczęścia, ponieważ sam nie odniósł większych obrażeń, poza drobnymi otarciami. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

 • samochód w rowie kołami do góry, na drodze stoi umundurowany policjant
  Toyota w rowie

(mk/jn/ich/jk/ep/bm/dk/aj/ab/af/kh)

 

 

 

Powrót na górę strony