Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bluza i tunel foliowy. Zakupione produkty nie dotarły do nowych właścicieli. Uwaga na oszustów działających w sieci!

Po raz kolejny szczycieńscy policjanci ostrzegają! Dokonując zakupów przez Internet czy telefon, kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Wyszukujmy sklepy, które cieszą się dobrą opinią i działają na rynku od dłuższego czasu. Uważnie czytajmy opisy przedmiotów, którymi jesteśmy zainteresowani. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedających i rozważnie przelewajmy pieniądze za wybrany towar. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinno zwalniać nas z czujności i zachowania zdrowego rozsądku.

Pomimo licznych apeli, codziennie zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustów internetowych. Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby się wzbogacić naszym kosztem. Ich metody z dnia na dzień ewaluują. Jednak zdarzają się przypadki, które są już powszechnie znane.

Tak też było w przypadku 17-latki ze Szczytna, która za pośrednictwem jednego z portali shoppingowych zakupiła bluzę o wartości 200 złotych. 17-latka dokonała przelewu wskazanej kwoty wykorzystując metodę na tzw. „Blika”. Pieniądze te zostały odebrane przez sprzedającego produkt w jednym z bankomatów położonych na terenie woj. podlaskiego, jednak zakupiona bluza nie trafiła do nowej właścicielki.

Również 49-letni mieszkaniec Szczytna, który zgłosił się w czwartek (15.04.2021r.) do komendy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna za pośrednictwem sieci internetowej zakupił tunel foliowy o wartości blisko 250 złotych. Pomimo zrealizowania transakcji, nabyty przez niego towar do chwili obecnej nie dotarł.

(ic/kh)

Powrót na górę strony