Kolejni poszukiwani wpadli, bo nie mieli maseczki - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani wpadli, bo nie mieli maseczki

Policjanci w trakcie służb patrolowych bacznie zwracają uwagę na to, czy przestrzegane są obostrzenia, nakazy i zakazy związane ze stanem epidemii. Interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Czasami podczas takich interwencji okazuje się, że kontrolowana osoba ma na swoim sumieniu coś więcej, niż tylko brak maseczki zakrywającej usta i nos.

Policjanci każdego dnia podejmują interwencje wobec tych, którzy lekceważą obowiązek zasłania ust i nosa maseczką. Tylko wczoraj interweniowali 1490 razy wobec osób, które ignorują obowiązujące przepisy. Nałożyli 268 mandatów karnych, a wobec 33 osób skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Czasami podczas takich interwencji okazuje się, że kontrolowana osoba ma na swoim sumieniu coś więcej, niż tylko brak maseczki zakrywającej usta i nos.

Lidzbark Warmiński

W czwartek (15.04.2021r.) około godziny 12:00 policjanci prewencji z Lidzbarka Warmińskiego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie – nie zastosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Było to w Lidzbarku Warmińskim na ul. Szwoleżerów. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że jest osobą poszukiwaną do odbycia 10 dni aresztu. Mężczyzna nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości, za wcześniej popełnione wykroczenie. Został skazany za kierowanie pojazdem bez uprawnień i nie uiścił grzywny, po wyroku sądowym. Mężczyzna wybrał zaległą opłatę grzywny, zamiast odsiadki w zakładzie karnym. Po opłaceniu grzywny został zwolniony, „wzbogacony” o mandat karny za wykroczenie z art. 116 §1a kw. 

Szczytno

W czwartek (15.04.2021r.) parę minut po godzinie 12:00 w miejscowości Wielbark, dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu służbowego zaważył mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusz postanowił wylegitymować mężczyznę. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec Jedwabna. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, który wystawił nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Dzielnicowy ustalił również, że 29-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia (15.04.2021r.) około godz. 15:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji osób, poinformowali oficera dyżurnego o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Mężczyzna tak długo ukrywał się przed wymierzoną mu kara, że Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowił wystawić za nim list gończy. Ponadto, 29-latek poszukiwany był również przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna pomimo tego, iż był skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, złamał wielokrotnie obowiązujący go sądowy zakaz kierowania. Teraz będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Sąd skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat.

  • policjant prowadzi osobę zatrzymaną
    Poszukiwany listem gończym 29-letni mieszkaniec gm. Biskupiec

(bm/ic/kh)

Powrót na górę strony