Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani

33-letni mieszkaniec Gdańska kradł w sklepie na terenie Kętrzyna. Dzięki czujności pracowników został ujęty i przekazany policjantom. Mundurowi podczas kontroli mężczyzny oraz jego bagażu znaleźli narkotyki. Policjanci z Iławy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. Teraz wszyscy zatrzymani będą tłumaczyć się przed sądem.

Iława:

Policjanci wydziału kryminalnego podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymali 25-latka. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci wylegitymowali mieszkańca Iławy oraz skontrolowali go. W trakcie czynności okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne. 25-latek miał przy sobie biały proszek ukryty w woreczku foliowym. Jak ustalili mundurowi była to amfetamina. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania 25-latka, gdzie ujawnili także woreczek z zawartością białego proszku. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu posiadania prawie 66 gramów amfetaminy mieszkańcowi Iławy.

Kętrzyn:

W środę (14.04.2021r.) kwadrans przed godz. 16:00 kętrzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie miasta pracownicy ujęli sprawcę kradzieży. Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że 33-letni mieszkaniec Gdańska ukradł napój energetyczny oraz muffinki na łączną kwotę 15 złotych. W większości przypadków takie zgłoszenie kradzieży sklepowej kończy się wystawionym przez policjantów mandatem lub mundurowi kierują sprawę do sądu z wnioskiem o ukaranie. Tym razem złodziej nie spodziewał się, że tego dnia noc spędzi w policyjnym areszcie i będzie odpowiadał również za przestępstwo. A mianowicie, podczas kontroli osobistej mężczyzny oraz sprawdzania jego torby podróżnej funkcjonariusze znaleźli substancje psychotropowe w postaci marihuany, których posiadanie jest zabronione. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty zarówno za popełnione wykroczenie kradzieży oraz za przestępstwo posiadania narkotyków.

Ostróda:

Ostródzcy kryminalni nie zwalniają tempa. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie śledzą rynek narkobiznesu na terenie powiatu ostródzkiego. W wyniku przeprowadzonych działań w miniony wtorek (13.04.2021r.) zatrzymali 24- letniego mieszkańca miasta. Zabezpieczyli przy nim ponad 100 gramów białego proszku. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

(jk/ep/ab/rj)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony