Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował Kubie, Konradowi i Marcelowi za ich godną pochwały postawę obywatelską

Wszyscy pragniemy żyć w bezpiecznej okolicy, nie spotykać na swojej drodze zagrożeń i bez obaw spędzać czas w przestrzeni publicznej. Żeby tak było, potrzebna jest społeczna solidarność i poczucie współodpowiedzialności za nasze bezpieczeństwo. Potrzebne są takie postawy, jakie zaprezentowali trzej 13-latkowie ze Szczytna. Dzięki ich reakcji zatrzymana została nietrzeźwa kierująca, a pies, którego chciała porzucić, trafił pod opiekę schroniska. Nastolatków zaprosił do siebie Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, by osobiście podziękować im za wzorową i bardzo odpowiedzialną postawę.

W środę (14.04.21r.) insp. Radosław Drach Komendant Powiatowej Policji w Szczytnie spotkał się (oczywiście z zachowaniem zasad obowiązującego reżimu sanitarnego) z Kubą, Konradem i Marcelem - trzema nastolatkami ze Szczytna, którzy wykazali się godną pochwały i naśladowania postawą obywatelską.

13-latkowie dzień wcześniej tuż przed godz. 18:00 powiadomili oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy o tym, że pod jeden ze sklepów na ul. Warszawskiej podjechała autem kobieta, która wyrzuciła z pojazdu psa. Z ich relacji wynikało również, że kierującą może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci we wskazanym sklepie zastali kierującą mercedesa. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie. 47-latka przyznała się do tego kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i osadzili ją w policyjnej celi.

Więcej na temat tej interwencji można przeczytać na naszej stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/80035,Trzech-13-latkow-pomoglo-w-zatrzymaniu-nietrzezwej-kierujacej-ktora-odpowie-rown.html

Szef szczycieńskich policjantów insp. Radosław Drach spotkał się osobiście z każdym z chłopców oddzielnie. Kuba, Konrad i Marcel w szczycieńskiej jednostce stawili się z rodzicami, aby przekazać funkcjonariuszom dochodzeniowo – śledczym szczegóły interwencji, w której uczestniczyli. To była też idealna okazja do tego, żeby podziękować młodym ludziom za ich postawę.

  • Insp. Radosław Drach i Marcel
    Insp. Radosław Drach i Marcel
  • Insp. Radosław Drach i Konrad
    Insp. Radosław Drach i Konrad
  • Insp. Radosław Drach i Kuba
    Insp. Radosław Drach i Kuba

Jak powiedział insp. Radosław Drach:

Chłopcy zareagowali bardzo odpowiedzialnie, w przeciwieństwie do innych osób, również tych dorosłych, które często zamiast zareagować w taki sposób, wyciągają telefony i jedynie nagrywają to co widzą. Oni na szczęście postąpili inaczej. Nawiązali kontakt z oficerem dyżurnym policji i powiadomili go o potencjalnym zagrożeniu. Ich postawa pokazuje, że nie wiek, a wykształcone poczucie współodpowiedzialności i wrażliwość na krzywdę innych – tak ludzi, jak zwierząt, potrafi zdziałać cuda i uchronić potencjalne ofiary przed niebezpieczeństwem. Dlatego ogromne gratulacje należą się również rodzicom chłopców. To ich trzynastoletnia praca nad charakterem młodych ludzi przyniosła wymierne efekty. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w ich życiu, przekazując wzorce do naśladowania, kształtując postawy, które pożądane są w społeczeństwie obywatelskim. Takich ludzi nam trzeba!

W społeczeństwie, w którym każdy zna swoją rolę i troszczy się o bezpieczeństwo wspólnoty, żyje się zdecydowanie lepiej. My – jako ci, na których w sposób szczególny ciąży obowiązek dbania o bezpieczeństwo – jesteśmy wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Czasami jeden telefon, szybka reakcja i naprawdę można uratować ludzie życie.

– podkreślił komendant.

Insp. Radosław Drach wręczył Kubie, Konradowi i Marcelowi drobne upominki, podziękował im za ich postawę, a rodzicom pogratulował tak odpowiedzialnych pociech.

(ic/tm)

Powrót na górę strony