Groził komornikowi. Usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził komornikowi. Usłyszał zarzuty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 44-latkowi. Mężczyzna groził komornikowi podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 44-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca wysyłając za pomocą interentu e-maile do jednego z iławskich komorników wyzywał go i obrażał. W trakcie czynności okazało się, że robił to podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych związanych z prowadzeniem postępowania egzekucyjnego przez pokrzywdzonego. Jak ustalili policjanci 44-latek groził również komornikowi pobiciem oraz zniszczeniem mienia wzbudzając u niego obawę ich spełnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie, a postępowanie zakończyć aktem oskarżenia.  

Kodeks karny mówi o tym, że „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

(jk/rj)

Powrót na górę strony