Kolejni zatrzymani w rękach funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w rękach funkcjonariuszy

34-letni mieszkaniec gminy Wielbark oraz 43-letni mieszkaniec gminy Świętajno najbliższe miesiące spędzą w zakładach karnych. Choć myśleli, że unikną odpowiedzialności za popełnione przez siebie przestępstwa i wykroczenia, to i tak „wpadli” w ręce szczycieńskich funkcjonariuszy. 34-latek trafił za kratki na 19 miesięcy. Mężczyzna pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania „wsiadał” nietrzeźwy za kółko swojego pojazdu. 43-latek zaś miał na swoim koncie liczne wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.

We wtorek (13.04.2021r.) w ciągu zaledwie w 15 minut na terenie powiatu szczycieńskiego, szczycieńscy mundurowi zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy ukrywali się przed zarządzoną im przez wymiar sprawiedliwości karą.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie gminy Wielbark. 34-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo wydanego mu przez sąd zakazu. Po tym jak zlekceważył on wydane postanowienie, sąd wystawił nakaz jego zatrzymania  i osadzenia we wskazanym zakładzie karnym, na okres 19 miesięcy.

Natomiast niespełna 15 minut później, na terenie gminy Świętajno mundurowi zatrzymali 43-latka, który swoim zachowaniem utrudniał sąsiadom codzienne funkcjonowanie. Mężczyzna miał na swoim „koncie” popełnienie licznych wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Został on zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

(ic/kh)

Powrót na górę strony