Palił śmieci – trafił za kraty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Palił śmieci – trafił za kraty

Czarne chmury zebrały się nad 49-latkiem z Bartoszyc. Mężczyzna trafił za kraty na 4 miesiące. Policjanci zatrzymali go po interwencji, którą sam wywołał. Mieszkaniec Bartoszyc palił oponę nad rzeką Łyną, a że okazał się być poszukiwanym na przestępstwo niealimentcji został zatrzymany. Mężczyznę czeka jeszcze odpowiedzialność za spalanie odpadów.

Wczoraj, (13.04.21r.), po 13:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację o kłębach czarnego dymu unoszącego się z nadbrzeża rzeki Łyny w okolicy ul. Gdańskiej. Interweniujący policjanci zastali w nadrzecznych zaroślach 49-letniego mężczyznę palącego oponę. Mężczyzna oświadczył, że w ten sposób odzyskuje felgę. W trakcie legitymowania okazało się, że mieszkaniec Bartoszyc jest poszukiwanym do odbycia 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. 49-latek prosto z ogniska trafił za kraty.

Zgodnie z Ustawą o odpadach osobie, która spala śmieci poza przeznaczoną do tego spalarnią grozi kara aresztu lub grzywny.

(mk/rj)

Powrót na górę strony