Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek (13.04.2021r.) policjanci ruchu drogowego nadzorowali ruch kołowy w okolicach miejscowości Samolubie gm. Kiwity na drodze krajowej nr 51. Około godziny 15:40 funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Skoda Octavia, jadąc od strony Bartoszyc, który  nie zastosował się do znaku poziomego P-4 „linia podwójna ciągła” i wyprzedzał inny pojazd. W miejscu tym również znajduje się ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się po chwili okazało się, nie było to  jedyne przewinienie kierującego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 42-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania, pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie będzie się on tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5000zł do 100 000zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od  10 tys. zł.

(bm/kh)

Powrót na górę strony