Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi pięciu mężczyznom za posiadanie środków odurzających

Policjanci z Elbląga i Iławy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie amfetaminy i marihuany. Odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Elbląg

Pierwsza interwencja miała miejsce przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Tam został zatrzymany 22-latek. Policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Drugie zatrzymanie było przy ulicy Skrzydlatej. 43-letni elblążanin miał zawiniątko foliowe, a w nim ten sam narkotyk. Ostatnia interwencja odbyła się z udziałem funkcjonariuszy straży granicznej, którzy zatrzymali młodego mężczyznę przy ul. Poprzecznej w Elblągu. Miał przy sobie woreczek z marihuaną i kierował pod jej wpływem samochodem. Dodatkowo odpowie za jazdę po narkotykach. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i odpowiedzą za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Iława

Iławscy policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać narkotyki. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. 26 – latek posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego. Po badaniu narkotestem okazało się, że jest to marihuana. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy po czym przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Kolejnym zatrzymanym z narkotykami okazał się również mieszkaniec Iławy. Podczas kontroli funkcjonariusze u mężczyzny ujawnili susz roślinny, a badanie narkotestem wskazało, że jest to także marihuana.  Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Obaj mieszkańcy Iławy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

(kn/jk/kh)

Powrót na górę strony