Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu i ewakuowali 9 rodzin

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony w ogródku na jednym z iławskich osiedli. Niewybuch zabrali saperzy z JW z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż jeden z mieszkańców miasta w ogródku znalazł duży przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na ul. Grunwaldzkiej w Iławie. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy stwierdzili, że jest to pocisk kal. 76 mm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisków pilnowali policjanci. Ze względu na to, że został on ujawniony w okolicach bloków mieszkalnych, został powołany sztab kryzysowy, który zadecydował, że na czas wydobycia pocisku przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego część budynku będzie wyłączona z użytkowania. Ewakuowano mieszkańców z 9 mieszkań. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !!!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństw.

(jk/rj)

  • patrol saperski i pocisk
Powrót na górę strony