Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu kierowcy Skody, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Do Sądu Rejonowego w Szczytnie z miejscowej Prokuratury wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy. Mężczyzna w dniu 12 sierpnia 2020r. na DK-58 pomiędzy miejscowością Dzieżki a miejscowością Warchały nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Kierując pojazdem osobowym marki Skoda uderzył w tył roweru typu damka, którym poruszała się 43-letnia mieszkanka gminy Jedwabno. Kobieta na skutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia. 42-latkowi za spowodowanie wypadku, którego następstwem była śmierć kobiety, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

12 sierpnia 2020r. około godziny 06:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK-58 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i rowerzystki. Z ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynikało, że 41-letni kierowca Skody, mieszkaniec Bydgoszczy, jadąc w kierunku miejscowości Warchały w gminie Jedwabno, na prostym odcinku drogi uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Do czasu przyjazdu na miejsce wypadku zespołu ratownictwa medycznego, 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy udzielał pomocy pokrzywdzonej. Pomimo to 43-letnia mieszkanka gminy Jedwabno, na skutek odniesionych obrażeń, zmarła na miejscu.

Szczycieńscy śledczy postawili 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi. Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(ic/kh)

  • Po lewej stronie przy drodze służby ratunkowej, na poboczy zabezpieczone miejsce zdarzenia
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • w rowie uszkodzony rower
    Uszkodzony rower
Powrót na górę strony