Nieodpowiedzialni kierowcy
Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dwóch odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Iława
Policjanci podczas pomiaru prędkości w Rodzonym zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą. 25-latka jechała samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem i jej konto powiększyło się o 10 punktów karnych.
Policjanci apelują!
Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
Nowe Miasto Lubawskie
W czwartek (25.03.2021r.) ok godz. 20:30 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą auta 36-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Węgorzewo
W czwartek (25.03.2021r.) policjanci ruchu drogowego w miejscowości Czerwony Dwór zatrzymali kierowcę forda, którego tor jazdy sugerował, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 55-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił tylko dwa piwa, a znajomy poprosił go o podwiezienie do Węgorzewa, bo nie ma jak się dostać do domu. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd którym porusza się nieodpowiedzialny kierowca jest nie dopuszczony do ruchu. W najbliższym czasie mieszkaniec gminy Budry ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.
(jk/af/kh)