Poszukiwani wpadli, bo nie mieli maseczki - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli, bo nie mieli maseczki

Policjanci z oleckiej komendy podjęli dwie interwencje wobec mężczyzn, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W obu przypadkach po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że są oni poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W środę (24.03.2021r.) po godz. 11:30 w Olecku na ul. 11-go Listopada  policyjny patrol zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 28-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Olecka jest poszukiwany celem odbycia 2 miesięcy pozbawienia wolności za przywłaszczenie.  
Kolejny mężczyzna, który nie stosował się do nakazu zakrywania ust i nosa został zauważony przez funkcjonariuszy po godz. 17:00 w Olecku na ul. Ełckiej. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że 39-latek jest poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności za stalking. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za popełnione wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką otrzymali mandat. Następnie trafili do aresztu.

(jsz/kh)

Powrót na górę strony