Zatrzymani przez policjantów po służbie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez policjantów po służbie

Dwaj funkcjonariusze z Olsztyna udowodnili, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Pierwszy z nich będąc na zakupach rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego 44-latka. Drugi – pomógł w ujęciu 31-letniego sprawcy kradzieży sklepowej. Ich wzorowa postawa doprowadziła, że mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie.

We wtorek (23.03.2021r.) funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym od służby w jednym ze sklepów na terenie miasta zauważył mężczyznę, którego zapamiętał z policyjnych komunikatów. Policjant przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnił się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości poinformował oficera dyżurnego i zatrzymał go na parkingu. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 44-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w środę (24.03.2021r.) najprawdopodobniej trafi do aresztu. 
Tego samego dnia (23.03.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawcy kradzieży sklepowej. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z otrzymanych informacji wynikało, że ochroniarz obiektu zauważył mężczyznę, który schował do wewnętrznej kieszeni kurtki alkohol, a następnie chciał wyjść ze sklepu. Ochroniarz próbował ująć mężczyznę. Świadkiem całej sytuacji był będący po służbie policjant z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który bez wahania pomógł w ujęciu sprawcy kradzieży. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

(aj/kh)

Powrót na górę strony