Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze. W miniony weekend (19-21.03.2021) na drogach Warmii i Mazur doszło do 6 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 5 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 114 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 26 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (19.03.2021r.) po 20:00 na jednej z ulic Bisztynka, dzielnicowy z policjantką z ogniwa patrolowego zatrzymali mężczyznę kierującego audi, które nie miało tylnego światła. Za kierownicą auta siedział 18-latek z gminy Bisztynek. Kontrola drogowa wywołała w nim niepokój i zdenerwowanie. 18-latek w trakcie legitymowania próbował ukryć paczkę po papierosach, w którym, jak się okazało ukryty był susz roślinny i białe kryształki. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem karnym.  Z uwagi na okoliczności jego zatrzymania pobrano mu krew do badań laboratoryjnych w celu kontroli, czy kierował po narkotykach. Policjanci zabezpieczyli prawie 15 gramów suszu roślinnego i ponad 26 gramów kryształków. Testy potwierdziły, że susz roślinny to marihuana, badanie białych kryształków nie dało jednoznacznego wyniku. Mężczyzna został przesłuchany i zwolniony. Zabezpieczona substancja zostanie zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie.

 • zabezpieczona substancja w dwóch woreczka
  Zabezpieczona substancja
 • w woreczku biały proszek
  Zabezpieczone narkotyki

W sobotę (20.03.2021r.), przed 21:00 policjanci z drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Ich uwadze nie uszedł kierujący mitsubishi, który wyprzedzał pomimo linii podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali 27-latka do kontroli drogowej i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że w organizmie mieszkańca Sępopola jest 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 27-latka, a jego auto przekazali osobie wskazanej.

Działdowo

W sobotę (20.03.2021r.) na trasie Działdowo-Lidzbark w miejscowości Wielki Łęck doszło do kolizji dwóch pojazdów. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, kierowcę Mercedesa klasy A i kierowcę Citroena. Według ustaleń funkcjonariuszy kierujący Citroenem Jumperem nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Mercedes i uderzył w niego.  Pokrzywdzony to 52-latek z powiatu nidzickiego. Sprawca kolizji to 66-latek z gminy Górzno. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierującego Citroenem funkcjonariusze ukarali mandatem i punktami karnymi.

W niedzielę (21.03.2021r.) w jednej z miejscowości w gminie Rybno patrol mieszany dzielnicowych z gminy Płośnica i gminy Rybno zatrzymał do kontroli drogowej 55-latka, który kierował motorowerem marki Router. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.  Policjanci uniemożliwili 55-latkowi dalsza jazdę.

Z kolei patrol prewencji z Działdowa w tym samym dniu na jednej z ulic w mieście zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę VW. Pojazdem kierował 33-letni działdowianin, który znajdował się pod działaniem alkoholu. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierowcy. Wobec obu ww. kierujących sporządzono dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Następnie policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem marki Mazda uderzył w znak drogowy. Do zdarzenia doszło na terenie miasta Działdowo. Według policyjnych ustaleń kierujący Mazdą zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zauważył pieszego. Chcąc uniknąć zderzenia, nie zdążył wyhamować i uderzył w znak drogowy usytuowany na wysepce drogowej. Kierującego autem, 22-latka z gminy Działdowo policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Elbląg

W sobotę (20.03.2021r.) został zatrzymany kierujący przez policjantów grupy SPEED w miejscowości Krykajny. Kierował oplem omegą. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego, a w jego przypadku wynik badania alkotestem to 1,20 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W sobotę (20.03.2021r.) doszło do zdarzenia, które miało miejsce rano przy ul. Sprzymierzonych w Pasłęku. Patrol ruchu drogowego zatrzymał opla zafirę, który jechał prawie 100 km/h. Policjanci zauważyli, że w aucie przewożona jest 7 miesięczna dziewczynka, a rodzice są roztrzęsieni. Okazało się, że dziecko doznało urazu i jest wiezione do szpitala w Elblągu. O sytuacji poinformowano dyżurnego, który nakazał policjantom pilotowanie auta do placówki medycznej. Policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami pilotował jadącą za nim zafirę. 7 miesięczna dziewczynka trafiła bezpiecznie do szpitala. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań została wypisana.

W czasie weekendu policjanci z Elbląga i Pasłęka ujawnili 118 przekroczeń dozwolonej prędkości. W tym jednym przypadku „kontrola” zakończyła się odstąpieniem od ukarania z uwagi na sytuację zagrożenia.

W niedzielę (21.03.2021r.) około godziny 19.00  policjanci z wydziału ruchu drogowego obsługując kolizję, do której doszło przy ul. Tysiąclecia skontrolowali trzeźwość  56-latka, który kierował wcześniej osobowym audi. Policjanci podczas kontroli od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,50 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Tego samego dnia w Kamienniku Wielkim policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali 72-latka jadącego oplem astrą. Mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami orzeczony przez sąd w 2019 roku. Co więcej badanie alkotestem wykazało u niego 1,04 promila alkoholu w organizmie. Auto przekazano innej trzeźwej osobie. Kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Ełk

Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu w weekend policjanci z Ełku zatrzymali pijanego kierowcę. Doszło do tego po tym, jak inny kierowca zauważył na drodze osobowego mercedesa, który poruszał się całą szerokością drogi na trasie Ełk-Bajtkowo. Zaniepokojony takimi manewrami i tym, jakie to może mieć skutki na drodze, przy możliwej okazji powstrzymał go przed dalszą jazdą i zadzwonił pod numer alarmowy. Jego przypuszczenia były słuszne - za kierownicą mercedesa siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u tego 42-latka ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście dzięki szybkiej i odpowiedniej reakcji nie doszło do tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierowca musi liczyć się z konsekwencjami. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i minimum 5 tys. złotych grzywny. 

Iława

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jeżdżą pojazdami za szybko, bez uprawnień bądź pod wpływem alkoholu. Każdego dnia policjanci poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg takie niebezpieczne osoby.

W piątek (19.03.2021r.) kilka minut po godzinie 14:00 policjanci zatrzymali pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że 31 - latek  kierujący zespołem pojazdów nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w prawo podczas włączania się do ruchu, w wyniku czego doprowadził do zjechania naczepy do rowu i zablokowania drogi wojewódzkiej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

 • Tir stoi w poprzek drogi
  Miejsce zdarzenia drogowego

Natomiast po godzinie 15:00 tego samego dnia policjanci zatrzymali 57-latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem, a nadal jeździł seatem.

Tymczasem podczas kontroli drogowej w gminie Zalewo okazało się, że kierujący motorem jechał jednośladem, również nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a pojazd przekazano osobie wskazanej przez zatrzymanego.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Kisielicach. W trakcie czynności okazało się, że 56-latek jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w Iławie podczas pomiaru prędkości zatrzymali natomiast do kontroli drogowej 31-latka kierującego volvo. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w Lubawie 27-latek jechał audi z prędkością 111 km/h. W związku z powyższym policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującym, a za popełnione wykroczenie ukarali ich mandatami, a ich konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Kętrzyn

W sobotę (20.03.2021r.) kilka minut po północy dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Z przekazanych informacji wynikało, że na trasie Mołtajny-Aptynty w gminie Barciany samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo i jest jedna osoba poszkodowana. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący mazdą 38-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala w Giżycku. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 • samochód osobowy który przodem uderzył w drzewo
  Miejsce zdarzenia drogowego - Moltajny-Aptynty

Lidzbark Warmiński

W piątek (19.03.2021r.) około godziny 14:00 dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał informację o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 511 w okolicach miejscowości Wielochowo. Jak wstępnie ustalono 56-letni kierujący pojazdem marki Kia Sportage jadąc od strony Lidzbarka Warmińskiego w kierunku Górowa Iławeckiego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem poruszały się trzy osoby. W następstwie zdarzenia dwie pasażerki pojazdu zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Droga w miejscu zdarzenia na czas pracy służb ratowniczych była zablokowana, wyznaczono objazdy. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczność zdarzenia

 • Na środku drogi stoi uszkodzony pojazd Kia przed nim wóz strażacki
  Uszkodzony pojazd KIA
 • Na środku drogi stoi uszkodzony pojazd za nim w tle stoi Tir, po bokach drogi - pola
  Miejsce zdarzenia drogowego DW 511

W sobotę (20.03.2021r.) około godziny 12:40 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą na ul. Wyszyńskiego w Lidzbarku Warmińskim. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 43-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego  prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania, a pojazd przekazano osobie wskazanej. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. W niedługim czasie usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwo i sprawa trafi do sądu.

Tego samego dnia w sobotę (20.03.2021r.) lidzbarski patrol ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolował m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący w miejscowości Klutajny gmina Kiwity. Miejsce to zostało wytypowane dzięki współpracy społeczności lokalnej z policją za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń  zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu pojazdem m-ki Volkswagen Sharan. 29-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i jego konto kierowcy zasili 10 pkt karnych. 37-latek na najbliższe 3 miesiące stracił też prawo jazdy.

Mrągowo

W piątek (19.03.2021r.) po godzinie 17.00  funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu kią. Mężczyzna jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. W sobotę (20.03.2021r.) kolejna osoba niebezpiecznie przekroczyła prędkość na tej samej ulicy. Kierujący w tym miejscu jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty.

Nidzica

W sobotę (20.03.2021r.) około godz. 9:00 na terenie Nidzicy patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel, którym kierował 54-letni mieszkaniec miasta. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 54-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, a niebawem odpowie on przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kolejni 2 nietrzeźwi kierujący wpadli w ręce policjantów w  nocy z 20/21.03.2021 r. Około pół godziny po północy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego nidziczanina, kierującego autem marki Audi. Bełkotliwa mowa i silna woń alkoholu, sugerowały spożywanie alkoholu przez mężczyznę. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek jechał ulicami miasta mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Drugi  nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez nidzickich policjantów godzinę później podczas kontroli drogowej na terenie Nidzicy. Kierujący Subaru „wydmuchał” 1,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 35-letniemu mieszkańcowi Nidzicy dokument prawa jazdy. Zatrzymani nietrzeźwi kierujący niebawem odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Każdemu z mężczyzn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i wysoka grzywna.

Olsztyn

W piątek (19.03.2021r.) na drodze S-51 w okolicy m. Dorotowo doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem 68-letniej kierującej osobowym chevroletem oraz wozem straży pożarnej. Niestety na skutek poniesionych w zdarzeniu obrażeń 68-letnia kobieta mimo natychmiastowej pomocy poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Droga w miejscu wypadku zablokowana była przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazdy. W badaniu i zabezpieczaniu śladów z miejsca zdarzenia uczestniczył prokurator. Aktualnie śledczy badają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 • Po prawej stronie przy barierze ochronnej rozbity samochód i wóz strażacki
  Miejsce zdarzenia drogowego

W sobotę (20.03.2021r.) policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej w rejonie skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z ul. Limanowskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji drogowej był kierujący osobową toyotą, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy audi na skutek czego doprowadził do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut uderzyło w sygnalizator i zatrzymało się dopiero na słupie oświetleniowym. Obaj kierujący byli trzeźwi w chwili zdarzenia. Niestety, po sprawdzeniu pojazdów i kierowców w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 44-letni kierujący osobową toyotą w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą żadnego auta, ponieważ ciążył na nim dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
W weekend nie zabrakło również „śmiałków”, którzy odważyli się, aby wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu trzy takie osoby.

Ostróda

W weekend policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych. Zatrzymali też nietrzeźwego kierującego.  21-latek najpierw zabrał koledze kluczyki do jego samochodu, a potem wybrał się nim na przejażdżkę ulicami Ostródy. W niedzielę (21.03.2021r.) jadąc rano  przez miasto uszkodził trzy inne pojazdy i samochód swojego kolegi.  Nietrzeźwego 21-latka  poruszającego się rozbitym oplem astra zatrzymał patrol policji. Miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W poniedziałek (22.03.2021r.) mieszkaniec Ostródy usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży pojazdu poprzez włamanie. Czeka go jeszcze wniosek do sądu za spowodowanie kolizji drogowych i kierowania bez uprawnień.

 • po lewej stronie na poboczu stoją dwa uszkodzone pojazdy, przed nimi na drodze stoi radiowóz na sygnałach świetlnych
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • po prawej stronie na poboczu stoją dwa uszkodzone pojazdy w tle inne pojazdy
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • na miejscu parkingowym stoi pojazd z rozbitym przodem, w tle inne pojazdy zaparkowane
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • uszkodzona lampa uliczna
  Miejsce zdarzenia drogowego

Pisz

W trakcie weekendu policjanci drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Pierwszy kierowca, który stracił uprawnienia, został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy w piątek (19.03.2021r.) po godz. 15.00 w miejscowości Mikosze. Powodem była nadmierna prędkość. Pomiar wykazał, że kierujący pojazdem marki Skoda miał na liczniku 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. 22-letni kierowca z Gdańska ukarany został przez policjantów mandatem oraz 10 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy.

Podobnie było w przypadku kierującej pojazdem marki Volvo. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej w sobotę (21.03.2021r.) po godz. 9.00 w miejscowości Maldanin. Jechała z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/g. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 43-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego ukarana zastała przez policjantów mandatem. Na jej konto trafiło 10 punktów karnych. Do tego straciła uprawnienia do kierowania.

Konsekwencje poniesie także kierujący pojazdem marki Seat. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Szczytno

W piątek (19.03.2021r.) parę minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że od miejscowości Olszyny w kierunku Szczytna, kierujący pojazdem marki Audi porusza się uszkodzonym pojazdem. Ponadto z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że styl jazdy kierowcy może świadczyć o tym, że jest on nietrzeźwy. Skierowani na wskazaną trasę funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego tuż przed Szczytnem zauważyli pojazd, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Mundurowi zawrócili radiowóz i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą Audi miał jednak inne plany. Gwałtownie przyspieszył, a następnie przekraczając linie podwójnie ciągłą zaczął wyprzedzać szereg pojazdów jadących przed nim. Na ulicy Odrodzenia w Szczytnie, patrol mając odpowiednie warunki, które nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, wyprzedził kierowcę Audi i zajechał mu drogę. Okazało się, że za kierownicą siedział znany funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji 31-letni mieszkaniec Szczytna, a na miejscu pasażera 42-letni mieszkaniec gminy Szczytno. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, wypowiadał się nielogicznie twierdząc, że alkohol spożywał nieprzerwanie od 3 dni. Badanie potwierdziło, że miał on blisko 2,5 promila w organizmie. Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy oraz odholowali Audi, które poruszało się po drodze nie mając zderzaka. Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszał dwa zarzuty. Odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Również w piątek (19.03.2021r.) parę minut po godzinie 15:00 oficer dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-53 w okolicach miejscowości Grom w gminie Pasym. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy pojazd ciężarowy wraz z naczepą przewożącą materiały niebezpieczne. Pierwsi na miejscu byli ratownicy medyczni, którzy akurat przejeżdżali tamtą trasą, w związku z powyższym natychmiast podjęli czynności ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że 45-letni kierowca pojazdu ciężarowego jechał od miejscowości Szczytno w kierunku miejscowości Olsztyn. Na DK-53 w okolicach miejscowości Grom, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i zjechał do przydrożnego rowu, w wyniku czego cysterna przewróciła się na prawy bok. Mundurowi podjęli natychmiastową decyzję o potrzebie zablokowania drogi i zorganizowania objazdów.

Policjanci przebadali 45-letniego mieszkańca woj. podlaskiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Podróżował sam. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń ciała. Śledczy wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Przesłuchali również 45-letniego kierowcę, który wykonywał transport krajowy jadąc od miejscowości Białystok.  Podczas, gdy strażacy usuwali skutki tego zdarzenia drogowego, policjanci kierowali ruchem. Działania te trwały do wczesnych godzin rannych dnia następnego.

 • Dźwig wyciągający cysternę z rowu
  Zdarzenie drogowe z udziałem cysterny w m. Grom
 • po prawej stronie drogi w rowie na boku leży cysterna, na drodze stoi dwóch strażaków
  Zdarzenie drogowe z udziałem cysterny w m. Grom
 • po lewej stronie w rowie leży cysterna na boku na drodze stoją służby ratownicze
  Zdarzenie drogowe z udziałem cysterny w m. Grom
 • wzdłuż drogi po prawej stronie stoi radiowóz, następnie wóz strażacki dalej w rowie leży cysterna
  Zdarzenie drogowe z udziałem cysterny w m. Grom
 • po lewej stronie w rowie leży na boku cysterna przy niej 3 pracujących strażaków
  Zdarzenie drogowe z udziałem cysterny w m. Grom

W niedzielę (21.03.2021r.) około godz. 14:00 w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata. Już na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna porusza się pojazdem, który ma pękniętą szybę czołową.  Tego typu uszkodzenia mechaniczne mogą stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się w pojeździe, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że pęknięta szyba ma osłabioną konstrukcję i w przypadku kolizji stwarza ogromne ryzyko odniesienia przez nas obrażeń. Ponadto rysy lub odpryski  na szybie mogą powodować refleksy, rozpraszające kierowców jadących z naprzeciwka lub wpływać na niewłaściwą ocenę odległości. Należy też pamiętać, że pojazd z pękniętą szybą nie przejdzie okresowego przeglądu technicznego, a podczas kontroli drogowej w przypadku ujawnienia takich nieprawidłowości policjanci zatrzymają kierującemu dowód rejestracyjny pojazdu.

Tak też stało się w przypadku 36-letniego kierowcy Fiata, mieszkańca woj. mazowieckiego. Szczycieńscy funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się również, że 36-latek nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej.

Węgorzewo

W niedzielę (21.03.2021r.) policjanci z drogówki pełniąc służbę w miejscowości Kolonia Rybacka, zauważyli szybko nadjeżdżający samochód. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca BMW poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 113 km/h. 45-letni mieszkaniec Ełku tłumaczył mundurowym, że tak się zamyślił, iż nie zauważył z jaką prędkością jedzie.  Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.

(mk/jn/js/akdn/jk/bm/dk/ap/ak/asz/ic/af/kh)

 

 

 

Powrót na górę strony