Podawał zmyślone dane osobowe – był poszukiwany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał zmyślone dane osobowe – był poszukiwany

32-latek podczas legitymowania podał interweniującym policjantom dwukrotnie zmyślone dane osobowe. Okazało się, że w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione w przeszłości przestępstwo i szereg wykroczeń. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 32-latek trafi do aresztu, w którym spędzi najbliższe tygodnie.

We wtorek rano (16.03.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali wobec kompletnie pijanego mężczyzny, który zakłócił porządek publiczny na jednej z ulic w mieście. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawcę interwencji. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale podał wszystkie dane ustnie. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że osoba o takich danych personalnych nie istnieje. Następnie mężczyzna podał inne dane, które również okazały się nieprawdziwe. Ostatecznie trafił on do izby wytrzeźwień ze względu na to, iż znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna tego samego dnia wieczorem, gdy był już trzeźwy przyznał funkcjonariuszom, że podawał zmyślone dane osobowe, ponieważ był poszukiwany i chciał uniknąć odpowiedzialności. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia łącznej kary 241 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz szereg wykroczeń.

Mężczyzna w środę (17.03.2021r.) prawdopodobnie zostanie przewieziony do aresztu, w którym spędzi najbliższe tygodnie. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentacje do sądu. 32-latek odpowie za wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości oraz zakłócanie porządku publicznego.

(aj/kh)

Powrót na górę strony