Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

31-letni kierowca Seicento wymusił pierwszeństwo VW. Policjanci pracowali na miejscu kolizji, do której doszło w Korpelach

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Korpele. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-letni kierowca Fiata Seicento wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo, w kierunku Szczytna, 45-letniemu kierowcy VW. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji. Pamiętajmy! Włączając się do ruchu należy przede wszystkim dokładnie zweryfikować aktualną sytuację na drodze, a manewry wykonywać w sposób zdecydowany i stanowczy.

W środę (10.03.2021r.) około godz. 06:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zderzenia się dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Korpele, tuż pod Szczytnem. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu kolizji wynika, że 31-letni kierowca Fiata Seicento wymusił pierwszeństwo jadącemu prawidłowo, od Olsztyna w kierunku Szczytna, kierowcy VW. Chociaż zdarzenie to wyglądało dość poważnie, na szczęście żaden z kierujących nie doznał obrażeń ciała. Za kierownicą VW siedział 45-letni mieszkaniec Szczytna. Obaj Panowie w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Podróżowali sami. Sprawca kolizji, 31-letni mieszkaniec gminy Szczytno, został ukarany przez szczycieńskich funkcjonariuszy mandatem karnym.

Pamiętajmy, że włączając się do ruchu należy po pierwsze dokładnie zweryfikować aktualną sytuację na drodze, a po drugie zrobić to w sposób szybki i zdecydowany. Jeśli zdajemy sobie sprawę, że nasz manewr spowoduje, że inne auto będzie musiało wyraźnie zwolnić to zaniechajmy go. Umożliwi to na zachować płynność ruchu na drodze oraz ograniczy niepotrzebne ryzyko zdarzenia drogowego.

(ic/kh)


 

Powrót na górę strony