Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz dzielnicowi z Biskupca zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi gminy Biskupiec, przy którym dzielnicowi zabezpieczyli narkotyki. W tej sprawie zatrzymano jeszcze mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego, który sprzedał mu amfetaminę. Obaj młodzi mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

We wtorek (02.03.2021r.) w Biskupcu dzielnicowi tamtejszej gminy w trakcie obchodu swojego rejonu służbowego zauważyli volkswagena golfa, którego pasażer na widok policjantów wyrzucił przez okno trzy woreczki z zawartością białego proszku. Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą auta jak i jego pasażer zostali zatrzymani. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie potwierdzało przypuszczenia policjantów, że zabezpieczona w woreczkach substancja to amfetamina. Zarzuty jej posiadania usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. W tej sprawie nowomiejscy kryminalni zatrzymali jeszcze 17-letniego mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego, który usłyszał zarzut udzielania substancji psychotropowej w celu uzyskania korzyści majątkowej. Teraz obaj młodzi mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej z ( art. 59.1 ) zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. 

(lm/kh)

Powrót na górę strony