Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pobłażania wobec sprawców przemocy domowej. Zatrzymany 33-latek

Przemoc w rodzinie to jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 33-letniego mieszkańca gminy Pozezdrze. Pijany agresor wyzywał żonę, uderzył w twarz i groził pozbawieniem życia. W rodzinie została założona Niebieska Karta. Za znęcanie grozi kara do 5-lat pozbawienia wolności.

We wtorek (23.02.2021r.) oficer dyżurny został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Pozezdrze. Interweniujący policjanci ustalili, że 33-latek wyzywał żonę słowami wulgarnymi, uderzył w twarz i wymachując nożem groził pozbawieniem życia. Przerażona kobieta zadzwoniła na policję prosząc o pomoc. Pomimo przyjazdu funkcjonariuszy pijany agresor nie chciał się uspokoić. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo kobiecie oraz jej dzieciom było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. 33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskie Karty.

Policja apeluje, aby osoby dotknięte przemocą w rodzinie nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Mundurowi zawsze są gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

http://www.niebieskalinia.info/

(af/kh)

Powrót na górę strony