Aktualności

Kierowca MANa zjechał do rowu i zatrzymał się na cmentarnym ogrodzeniu

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to przyczyna kolizji, do której doszło w miejscowości Kolonia w gminie Świętajno. Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu wynika, że 52-letni kierowca Mana stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał do przydrożnego rowu, przewrócił się na bok w wyniku czego, uszkodził cmentarne ogrodzenie. Na szczęście nic mu się nie stało. Policjanci apelują! Kierowcy noga z gazu! Zmienne, zimowe warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze.

Nadmierna prędkość to nieustannie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach, czyli wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo, uczestników ruchu drogowego.

Do takiego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek (23.02.2021r.) około godz. 12:30 w miejscowości Kolonia w gminie Świętajno. 52-letni kierowca pojazdu ciężarowego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad MANem. Następnie zjechał do przydrożnego rowu w wyniku czego, pojazd wywrócił się na bok, uszkadzając cmentarną bramę. Na szczęście 52-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno, nic się nie stało. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam. Szczycieńscy funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowy, ukarali go mandatem karnym.

Kierowco noga z gazu! Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Okres zimowy to czas trudny dla kierowców. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu.

(ic/kh)

  • Kierowca MANa zjechał do rowu i zatrzymał się na cmentarnym ogrodzeniu
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • samochód ciężarowy leżący na boku w rowie
    Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony