Przekroczyli dozwoloną prędkość i stracili prawo jazdy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Przekroczyli dozwoloną prędkość i stracili prawo jazdy

Kierowcy, którzy świadomie lekceważą i łamią przepisy wynikające z Ustawy Prawo o ruchu drogowym, narażając tym samym siebie i innych na utratę zdrowia bądź życia, muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i karnymi.

Działdowo

W poniedziałek (22.02.2021r.) w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A6. Kierowca pojazdu jechał z prędkością o 59 km/h większą ponad dozwoloną. W obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h mężczyzna jechał z prędkością 109km/h. Policjanci ukarali kierowcę mandatem i zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument zostanie przekazany właściwemu miejscowo staroście, który wyda wobec mężczyzny decyzję administracyjną o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi na najbliższe 3 miesiące.

Elbląg

40-latek kierujący osobowym hyundaiem nie pomyślał nawet o tym, że testowanie naprawianego auta może zakończyć się dla niego utratą prawa jazdy. Mężczyzna razem z mechanikiem i podłączonym laptopem diagnostycznym testowali turbinę auta. Problem był jednak w tym, że było to w terenie zabudowanym Huty Żuławskiej, kolejny problem to to, że auto jechało 160 km/h. Mężczyzna nawet nie zwolnił wjeżdżając w teren zabudowany – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego dokonujących kontroli. - Mieliśmy patrol stacjonarny z ręcznym miernikiem prędkości. Nadjeżdżający z dużą prędkością samochód było słychać już z daleka – tłumaczy policjant.
Prędkość z jaką jechał osobowy hyundai kierowany przez 40-latka wjechał do miejscowości Huta Żuławska to 160 km/h. Mężczyzna tłumaczył się testowaniem turbiny w aucie oraz tym, że samochód jest podłączony do komputera diagnostycznego. Nie zmieniło to jednak sytuacji związanej z zagrożeniem. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu także na 3 miesiące prawo jazdy.

Pisz

W poniedziałek (22.02.2021r.) policjanci piskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Mikosze, gm. Orzysz. Około godz. 10.00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Kierowcą był 39-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/h, kierowca mercedesa miał na liczniku 110 km/h.
Kilka minut później, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze zauważyli samochód marki Fiat jadący ze znaczną prędkością. Pomiar wskazał 112 km/h, co oznacza, że kierowca ten przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą fiata okazał się 27-letni mieszkaniec Olsztyna.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali obu kierowcom prawo jazdy. Do tego za popełnione wykroczenie nałożyli mandaty karne w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

(jn/kn/asz/kh)

Powrót na górę strony