Dwie kolizje w gęstej mgle na drodze W545 - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kolizje w gęstej mgle na drodze W545

Wyprzedzanie w gęstej mgle jest bardzo niebezpiecznym manewrem na drodze. Przekonał się o tym 51-latek, który spowodował kolizję z 2 autami ciężarowymi. 55-letni sprawca kolejnego zdarzenia - zaistniałego praktycznie w tym samym miejscu i czasie - nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co skutkowało zderzeniem 4 aut. Żaden z uczestników kolizji nie doznał poważnych obrażeń. Przez kila godzin droga W545 była całkowicie zablokowana.

W poniedziałek (22.02.2021r.) około godz. 10:00 na drodze wojewódzkiej W545 pomiędzy Nidzicą a Kozłowem w krótkim odstępie czasu doszło do 2 kolizji drogowych. W pierwszym zdarzeniu 51-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki DAF. Podczas tego manewru z mgły wyłonił się nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy marki SCANIA. Kierujący osobówką chcąc uniknąć zderzenia czołowego ze scanią znalazł się pomiędzy ciężarówkami ocierając się o nie. Wszyscy kierujący podróżowali sami, byli trzeźwi. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń, jedynie kierującemu Audi została udzielona pomoc medyczna na miejscu. W związku z zaistniałym chwilę wcześniej zdarzeniem, 3 samochody - VW Golf, Fiat Ducato, VW Golf -  nadjeżdżające od strony Kozłowa zatrzymały się na drodze. Na tył ostatniego samochodu najechała karetka pogotowia ratunkowego, której kierujący nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych spowodowanych silnym zamgleniem. W następstwie, poprzedzające ją samochody zaczęły na siebie wpadać. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń, wszyscy kierujący byli trzeźwi. Obie kolizje drogowe zakończyły się  dla sprawców mandatem i punktami karnymi. W wyniku zdarzeń droga W545 w rejonie miejsc zdarzenia przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy przez pobliskie miejscowości.

 • na środki drogi rozbity samochód osobowy, wokół porozrzucane elementy pojazdu, przy samochodzie 4 strażaków dalej samochód ciężarowy
  Miejsce zdarzenia drogowego na drodze W545
 • Na zdjęciu uszkodzone koło i rozbity przód pojazdu ciężarowego
  Miejsce zdarzenia drogowego na drodze W545
 • na drodze rozbity samochód osobowy koloru czarnego
  Miejsce zdarzenia drogowego na drodze W545
 • na środku drogi rozbity samochód osobowy przy nim służby ratownicze, w tle samochód ciężarowy
  Miejsce zdarzenia drogowego na drodze W545
 • na drodze ukośnie stoi samochód ciężarowy po lewej stronie strażak
  Miejsce zdarzenia drogowego na drodze W545

(ap/kh)

Powrót na górę strony